• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Metës: Boll e përdore Presidencën si thes për atë farë LSI-je

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka reaguar në “Twitter” pas deklaratës së Ilir Metës duke e akuzuar sërish se po përdor Presidencën për LSI-në. Ndërsa Presidenti deklaroi sot se “Shqipëria nuk futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë”, Rama në një farë mënyre i jep të drejtë dhe thotë ‘boll’.


Lexo më tej: Meta: Shqipëria s’futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë. Harrojeni! 


“Ke të drejtë Ilir, Shqipëria nuk futet dot në thes, shumë mirë e paske thënë! Prandaj boll e përdore Presidencën e Republikës si thes për atë farë LSI-je dhe Presidentin e Shqipërisë si gojën e shqyer të atij thesi!” 

Rama Tw

16 Comments

 1. Shane muti mutin , shane i dhjeri te dhjerin , shane kurva kurven .
  Nese mendoni se i doni te miren ketij vendi largohuni qe te dy .

 2. S’i ka lene gje shokut Enver per gjuhe popullorce, ashtu sic e do Populli!
  Marrc nga ditet e …… Muho Asllanit!

 3. Cudi se I pelqente LSI dhe Meta kur e beri President e ndan Ministrite bashke, atehere ishte burre I mire.

  Palaco politikan.

  Te fala nga Ndragheta, prit biseda te tjera nga Italia.

  1. Deshmitar!Çudi edhe per Bashen qe para 4 vjetesh te gjithe fushaten e perqendroi duke share LSIne dhe Meten dhe tani i pelqejne dhe me ata na premton ndryshimin e madh!!!!

 4. Shjaheni sa te doni ju por nje gje eshte e vertet, Lulin e ka bere me keq se grua, e qin para e mbrapa, edhe Luli fle rehat

 5. Agron ti qifsh veten mor bythqir i PS. Boti ka prezantuar programin ekonomik te Shqiperise, ate qe tallavaja jote mesjetare ka qe ne 2013 qe nuk e prezanton me se e ndriti qe atehere te gjitha i beri dhe ty mamin ta qiu. Hajt fli gjume Agron plakush komunist

  1. Ik ore pederat qe edhe ste vine njeri per te te shtyre, une jam 2500 km larg me plasi trapi mua per politiken ne shqiperi, po theme te drejten edhe mos i mere hakun lulit, se programin e tij eshte, ta ris pernsionet, rrogat, do ule taksat, por me cfare do ti paguaj? riten taksat qe shtohen te ardhurat qe pagohen edhe ndertohen te tjera vepra, po ju kokpalaret lexoni por nuk konkludoni si eshte per brenda

 6. Rame mund te kesh shume mekate, kosto pushteti, por te heq kapelen per nje gje.
  Kesaj LSI , i vjen hakut, e ve perpara.
  E tall , e ironizon, nenvlereson, injoron, neperkemb, banalizon, percudnon, diskrediton.
  Te gjitha i meritojne.

  1. O mon tqifsha të tom.

   Asnjë mbështetës i LSI nuk është zhgënjy nga Meta, Meta do të ta qijë mami kurvën o parazit muti.

 7. Kadia tha se nëse ky program vihej në realitet do të ishte fatkeqësia e tretë për vendin pas tërmetit dhe pandemisë. Ai tha se me premtimet që bëri kryedemokrati Basha sot jo që nuk janë të realizueshëm por krijojnë një defiçit të madh në buxhetin e shteti, në një kohë që po mendohet rimëkëmbja e ekonomisë pas tërmetit dhe pandemisë dhe nuk duhen bërë premtime jo racionale. Thënë ndryshe tha Kadia, ose do të mbushim thesin e shtetin apo ta mbajmë në nivelin që është ose do e shpojmë atë me programin që ofron Basha.13 shpellkare te cecenit salih lexoni cfare thote Besart Kadia keshilltari i lulzimes dhe djali i keshilltar it te salihut te fazllicit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu