• |
ide | kryesore

Vodhi paratë e pacientit të vdekur nga COVID-19, gjykata lë në burg infermieren 30-vjeçare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Infermierja 30-vjeçare Ronida Hysi ka pranuar vjedhjen e parave të pacientit që humbi jetën nga Covid-19, duke tërhequr nga llogaria bankare e tij 600 mijë lekë të vjetra.


Ajo ka deklaruar para gjykatësve se e pranon akuzën e ngritur ndaj saj.


Hysi u arrestua dy ditë më parë nga policia e Tiranës dhe sot gjykata vendosi ndaj saj masën e sigurisë “arrest me burg”.

30-vjeçarja do të qëndrojë pas hekurave deri në përfundim të hetimeve.

3 Comments

    1. Po ç’thua mo?! Kjo ishte e nga ata infermierët që vajtën në Itali në marsin e kaluar. Ndërkohë që infermierët e spitaleve Covid marrin bonus mujor prej 500 eurosh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu