• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Cicely Tyson

-Instant, Paparazzi, Slider

Cicely Tyson, aktorja fituese e çmimeve dhe ish-modelja e modës, ka vdekur në moshën 96-vjeçare.


Vdekja e saj u njoftua nga menaxheri i saj, Larry Thompson. Me zemër të thyer, familja e Mis Cicely Tyson njoftoi vdekjen e saj, pasditen e djeshme. Në këtë kohë, ju lutemi lejoni familjes privatësinë e tyre “, lexohet në një deklaratë të lëshuar përmes Thompson, sipas Associted Press.


 Këtë javë u botua libri i saj i fundit, “Just As i Am. A Memoir”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu