• |
ide | kryesore

Patozi: Nuk është e vështirë lufta për ndryshim, ka ardhur koha që populli të thotë boll

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë “Bindja Demokratike”, Astrit Patozi shkruan në rrjetet sociale se ndryshimi politik në Shqipëri nuk kërkon revolucion të dhunshëm. Sipas tij, kjo është e mundur të ndodhë shumë më thjeshtë. Patozi thekson se për çdo popull vjen një ditë ora kur thuhet boll.


“Për të ndryshuar politikëbërjen në Shqipëri nuk ka nevojë që t’i mundësh apo t’i rrëzosh të tre bashkë dhe as secilin prej tyre veç e veç.


Ndaj nuk ka pse të mendosh dhe apo të ëndërrosh një betejë epike me balozë të zinj apo një revolucion me shpata, sepse, as ka për të ndodhur dhe, as është e nevojshme.

Mund ta arrish të njëjtin rezultat me qetësi, përkushtim dhe realizëm, duke mobilizuar kryesisht atë masë të madhe të zhgënjyerish, të cilët më 25 prill thjesht duhet të zgjedhin dhe më pas të numërohen si fuqia alternative.

Që do të thotë se mjafton t’u heqësh nga duart timonin vetëm dhe t’ua zbehësh sado pak atë forcë të pamerituar pushteti dhe automatikisht e ke realizuar objektivin e parë.

Në këtë sfidë, sa të bukur, aq edhe jo të lehtë, nuk ka nevojë, as për viktima dhe, as për heronj, por thjesht për pak kurajo dhe inteligjencë për të kuptuar se për çdo popull vjen një ditë ora kur thuhet boll. Dhe pikërisht kjo kohë ka ardhur”, shprehet Patozi.

15 Comments

 1. O i neveriteshem e i peshtire leri perrallat se nuk te beson njeri . Je Paterice e Rames o mashtrues, perse nuk e bere ndryshimin kur ishe ne PD .Berisha ne jeten e tije politike ka bere vetem nje gabim qe promovoje Sahan lepires si ty, si Topalli ,siBamir Topi te tre keni qene zv kryetare te PD

  1. Po ti pateric e kujt je o kurve militante?
   O ju qifsha ropt dhe partite mu ne verre te bythes .
   Ai po te tregon qe mos u bej autoskllav o trap me zile

 2. Hahahah – me kujtohet B.Blushi para 4 vjetesh, kur kakariste filozofi me BOLL ‘nga Populli’…….
  Dhe interesant se te gjithe protezat e Rames i kane emrat e partickave te sajuara gati nje-turireshe, te tilla si:
  BINDJA, NISMA, ZGJIDHJA, ……..e me radhe, ne radhe, tredhja, dredhja, ledhja, tjerrja, tirja….

  Hahahahahah O Lapanjoz!
  Po qeshin çakenjte nder male me ty dhe blushët e tjere!

 3. gabimi i berushes ishte qe pronovoje keto vemje qe donin te zhvatnin popullin e shkrete fukar si patosi , jozefima majlinda e kompani patos nuk te beson me njeri je pateric
  e e rilindjes shpresojmese populli eshte zgjuar dhe tju tregoje vendin

  se

 4. Me duket sikur shumica e politikaneve kane mbetur ne vitet 90 me mentalitet..Bota ka ecur perpara , edhe populli shqipetar po ashtu ndaj nuk sheh asnje te pershtatshem..Tani per tani me Evropiani eshte Luli..Patozi eshte tanime nje deshtak si jozefina

 5. E ka pas parishiku nostradamusi qe nje shqiptar madheshtor do shpetonte shqiperine nga korrupsioni e gjakpirja 30 vjecaree politikanve shqiptar. Me duket se ai shqiptar, shpetimtar do jete dora vet patozi. Falrminderit Patoz, ne populli dele duam ty te dele-gojme per shpetimin tone.

 6. Aman Patozin oreeeee ,po varja Jozefines vetem ky te vej ne parlament se ne kohen e Sales ska vjedh hic ,se ky do te beje ndryshimin e pidhit te kurves se tij.

 7. Kush po e rruan per popullin? Po dhe popullit nuk i rruhet me se e ka rruajtur te gjithe s’ka ngel gjo me rrujt.

  Shaj pa pare dhe mbrohu me pare eshte me bukur. Bej zgjedhjen tende.

 8. Po ky a ka qene ne pushtet gjithe ato kohe? S’e kuptoj fare, kaq idiote i mendojne njerezit keta? Mgjs vari leshte, idiote jane derisa vazhdojme te mashtrohemi nga te njejtet fytyra gjithe kohes

 9. Erdhen talibanet e shqupit me bo adetin.
  Historia ka fillu qysh ne ’91. Te gjithe nismetaret e PD dolen hajdute, spiune sigurime, te shitur, sorroiste…..
  Ca u syrgjynosen, ca u rrafen para pallatit te kongreseve e ca te tjere iken me vrap ne emigrim. Talibanet spushojshin tu hudh mut e balte per tradhetaret.
  Ne 2005 e hongren mutin mbrapsht se kshu ishte nji muhabet.

  Tani fillun prap. Topalli, Patozi, Bode, Imami, Topi, Hajdaresha, Murrizi, Bregu…… te gjithe te shitur, sorroiste, kurva, hajdute….

  Vetem sekretari partise dhe kllufi vet me kater vila jane qelibar.

 10. Boll do jete edhe per ty, se nese se ke kuptuar, apo ben sikur se kupton, nuk duhet te na dalesh me deklarata te skaduara, nga ata qe e kane humbur horizontin ne rrugen demokratike, por qe shohin vetem karrieren e tyre. Populli di, e do dije te largoi flamen rilindase, qe eshte vertetuar tashme se eshte berthame e trashegimtareve te eterve te tyre qe kurre se kane dashur shqiperine.Ju sythe partiake te lindur nen trungun e rilindjes, jeni ne arene vetem per te percare e trullosur demokratet, e per ti bere sherbimin disfatistit e psikopatit Rama qe ti zgjatni pushtetin tani qe eshte ne agoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.