• |
ide | kryesore

Berat/ Kapet me lëndë narkotike kanabis një 34-vjeçar

-Instant, Lajme, Të fundit

Bie në prangat e policisë një 34-vjeçar pasi u kap me 1.2 kg lëndë narkotike kanabis.


Burime policore bene me dije se u arrestua në flagrancë i shtetasit me inicialet M.H., banues në lagjen “Çlirim”, ne Berat.


Mësohet se gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 1.2 kg lëndë narkotike kanabis dhe fara të dyshuara si ato të bimës narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu