• |
ide | kryesore

Alibeaj publikon videon: Rama u hapi derën kriminelëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj akuzon kryeministrin Edi Rama se u hapi derën kriminielëve në parlament dhe në qeveri. Duke postuar një video me deklaratat e Ramës Alibeaj thotë se duhet një qeveri që mendon për njerëzit.

“Pas 8 vjet dështimesh, Rama sjell kriminelë dhe korrupsion në qeverinë e tij – një qeveri që kujdeset për veten e saj jo për njerëzit. Ne do ta largojmë Ramën dhe do të sjellim ndryshim dhe shpresë në Shqipëri! Me ne Shqipëria do të fitojë dhe Rama do të humbasë!” – shkruan Alibeaj. ©LAPSI.al


6 Comments

 1. Si ka mundesi qe asnje pal politike nuk ben politik me alternativa e program ekonomik. Te gjith bejn politik duke degjeneruar tjetrin, keshtu bente rama, keshtu bejn keta. Me zgjidhni mua se ai eshte me rend. Si stha njeri me zgjidhni mua te bej pun. Te gjith e kan mendjen per te sunduar Jo per te qeveris.

 2. Ne 8 lajme ne faqe te par, 6 jan Rama, Rama. Kur do ta kuptoni qe per te nuk ka lajm te mir e te keq. Mjafton te ket lajm per te.

 3. I paemër
  02/02/2021 te 00:16

  Me fal je shurdh, qorr apo nuk ke marre vesh gje o vlla?! Biri i botes, Lulushi ka dale program ekonomik .. mos e krahaso me ordinerin qe po ju qi nenen shqiptareve duke vjedhur parate qe shteti po merr borxhe gjithandej, se kur je shtet te gjithe te japin borxh! Vetem per nje here te vetme injorojeni kryehalen dhe mos degjoni asgje se cfare trillon per Lulushin, une per vete voten do ja jap te keqes me pak te keqe!

 4. @EV
  Ky është përfaqësues i te përndjekurve në pd
  Programi i partisë së tij i ka bo naftën të përndjekurve për ca do votojnë kjo shtresë për sytë e zinj të alibejit apo për flokët antarë në mes të atij në Berat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu