• |
ide | kryesore

Silva Bino: Vaksina ka 95% siguri, mbrojtja krijohet dy javë pas dozës së parë

-Instant, Lajme, Të fundit

Drejtoresha e ISHP-së Silva Bino, në deklaratë për mediat nga Komiteti i Ekspertëve anti-Covid, u shpreh se vaksina ndaj koronavirusit ka 95 përqind siguri dhe se efektet e mbrojtjes nisin dy javë pas dozës së parë.


Mira Rakacolli: Vaksinat do të përdoren sipas një strategjie të përcaktuar. Fillimisht, ata do të jenë për stafin në vijën e parë. Shqipëria është shumë e siguruar për të patur vaksinat, si e gjithë bota.


Silva Bino: vaksina ka 95 përqind siguri, për dozën e dytë masat duhet të zbatohen, derisa gjithçka të jetë nën kontroll. Dy javë pas dozës së parë, krijohet mbrojtja.

5 Comments

  1. “Silva Bino: vaksina ka 95 përqind siguri, për dozën e dytë masat duhet të zbatohen, derisa gjithçka të jetë nën kontroll. Dy javë pas dozës së parë, krijohet mbrojtja.” –

    Genjen si dreqi znj. Bino! … Mos harroni o njerez kete helm qe quhet vaksinë do ta merrni disa herë çdo vit, jo vetëm nje here apo dy. Këta satanike duhen tërhequr zvarrë nga ato karrige qe jane ulur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu