• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ithtarët e Thaçit sulmojnë me gurë dhe vezë Albin Kurtin në Skënderaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka qenë e tensionuar vizita e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në komunën e Skenderajt, një bastion i PDK-së.


Sipas asaj që raportojnë mediat e Kosovës, ka qenë një grup mbështetësish të PDK-së dhe ish-kreut të saj Hashim Thaçit që sot ndodhet në Hagë që kanë pritur Kurtin me thirrje: “UÇK! UÇK!, Thaçi! Thaçi!”.


Mediat e Kosovës kanë publikuar edhe një moment kur disa prej mbështetësve të PDK-së kanë hedhur gurë dhe vezë në drejtim të kreut të Vetëvendosjes.

Për mbarëvajtjen e këtij tubimi ishte angazhuare dhe Njësia Speciale e policisë së Kosovës. Pak ditë më parë pati një tjetër incident gjatë vizitës së Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit në Mitrovicën e Veriut. ©LAPSI.al  

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu