• |
ide | kryesore

Bos i trafikut ndërkombëtar të drogës, arrestohet në Londër 34-vjeçari shqiptar (Emri)

Arkiva

Policia e Londrës ka arrestuar dje shtetasin shqiptar Taulant Stoica, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të drogës.


Stoica akuzohet se ka trafikur sasi të mëdha të lëndëve narkotike nga Holanda drejt Italisië dhe shteteve të tjera europiane, shkruajnë mediat britanike.


I riu nga Shqipëria u arrestua, për shkak të një urdhër-arresti të lëshuar për të nga autoritetet italiane, vend ku ai akuzohet se trafikoi drogë.

Ai akuzohet se ka trafikuar drogë nga Holanda në Itali, së bashku me 38 persona të tjerë. Grupi kriminal trafikonte drogë të klasit A, vlera e së cilës në treg ishte e madhe.

Pavarësisht pretendimeve të tij, Taulant Stoica pritet të ekstradohet për në Itali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu