• |
ide | kryesore

Fatos Nano tregon arsyen pse nuk u fut në Partinë Demokratike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Fatos Nano zbuloi arsyen përse vendosi që të kontribuonte për PS-në, që më pas u bë kryetar i kësaj partie.


“Lëvizja e studentëve ishte e vërtetë. Ishte e virgjër, ishte jo shumë e koklavitur. Ishte pasqyrë e ndjenjave të moshës, e vrullit të moshës dhe kërkesave të atij brezi. Sapo filluan të afrohen intelektualë apo interesa të tjera, ajo pushoi së qeni kaq e pastër. Dhe veçanërisht qysh në tribunën e fjalimeve të para të ditës së shpalljes së Partisë Demokratike, u pa që do kishte shumë ujë për rrjedhur.


U pa që uji filloi të trazohet. Vendimi im për të ms kaluar me PD-në erdhi në mënyrë racionale dhe graduale sepse në një kohë që të gjithë po turreshin për të kaluar me PD-në, atëherë unë mendova këtu do bëhet një monizëm i ri. Dhe vendosa në mënyrë të ndërgjegjshme të qëndroj majtas për të balancuar situatën. Natyrisht nuk do të qëndroja vetëm, do të bashkohesha me të tjerë intelektualë të majtë, dhe këtë bëmë, balancuam situatën aq sa 4 muaj pas zgjedhjeve të ’92 fituam zgjedhjet vendore” – tha Nano.

7 Comments

  1. I neveritshem ky profesor i hajdutllekut dhe i kumarit. I papergjegjshem, harroi se cfare thoshte per thonjpaprerin. Me kete tip politikani filloi epoka e korrupsionit dhe e mashtrimit si strategji ne qeverisje. S’ka turp dhe del jep intervista. Kryeminister i buzuqeve…

  2. Ky ka qen fatekeqsia jo vetem i socialistve por dhe i shqipris ne qofte se ka ber nje pun te mire Sala ka qen burgosja e keti hajduti

  3. E paska fut në thes dhe këtë Rama.Çfarë bëhet për lekë!!!Në partinë Demokratike ki?Po si e mendon këtë gjë.Po si do të bëhej anëtar i Pd?Ishte zëvëndës i Çarçanit në qeverinë komuniste!!Në Pd mezi gëlltiti shumë ish komunistë dhe Nano i duhej!!!

  4. kjo eshte fytyra e kaureve ,te degjeneruar ,me gra ,motra ,vajza e nena kurva .keta qelbesira bejne cdogje per para ,ketyre kermavenuk u dhimbset shqiperia.ky pianec ordiner sebashku me drogaxhiun e thonje paprerin te dy jane burra kuvash sic eshte edhe partia e tyre kurve .per keta nuk e njohin fjalen nder ose turp.kuva rama e perdore bythecpuarin nano per te hequr vemendjen nga skandalet ,pasi e di shume mire qe ai ka per vlere etiketen e nje shishe rakie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu