• |
ide | kryesore

Ikja e Naços, Kokës dhe Rehovicës/ Kryemadhi: Nuk lexuan asnjë fjalim në parlament

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Krryemadhi ka komentuar lëvizjes e anëtarëve të saj drejt PS-së, si Gledion Rahovia, Nasip Naço dhe Lefter Koka. E ftuar në emisionin “Open”, Kryemadhi i konsideroi ata si njerëz që s’kanë lexuar një fjalim në parlament edhe kur ua kanë bërë gati.


“LSI aty qëndron njerëzit ikin dhe vijnë. Nuk janë themelues të LSI. Janë disa gjëra të ndryshme. Janë konjuktura politike që siç themi ne me një listë apo dy lista. Shqiptarëve i ka ardhur në majë të hundës me çështje konujukturash.


Sot është dita për të ofruar programe, ide, kurse këta që ikën s’kanë qenë asnjëherë pjesë e programit. Kur s’kanë lexuar një fjalim në parlament edhe kur ja kanë bërë gati. Duhet të jemi shumë ‘fair’ me njerëzit dhe me veten tonë që LSI është një forcë që për hir të së vërtetës është dominuar nga të rinjtë” – tha Kryemadhi. ©LAPSI.al

9 Comments

  1. Kam frike se ndonje pike e programit politik te LSI bie ndesh me bindjet politike te Nacos dhe Rehovices. Ndersa per Koken i vetmi shpjegim per kete levizje shpjegohet me integrimin e Shqiperise.

  2. Se kjo me te tjeret e cane foltoren e parlamentit, jane oratore te medhenj. Po kur ishin te tille pse i vuri ne liste kjo?
    Nga ana tjeter me cudisin keta te PS. U mbushen me kriminelet e Saliut dhe te korruptuarit e Ilirit. Kaq keq ishin? A ka mbetur ndonje socialist i vertete aty apo ci do, dele jane e voten prape rilindasve do ja japin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu