• |
ide | kryesore

VIDEO e rrallë/ E mbani mend Shqipërinë e vitit 1993

-Instant, Arkiva, Dossier

Nostalgji për Shqipërinë e vitit 1993? Pamje të rralla janë filmuar nga fotografi Nilo Ratti shumë vite më parë dhe të sjellin në vëmendje filmat e kinematografisë shqiptare.

Tirana ngjan krejtësisht ndryshe nga sot. Jetesa në fshatra duke e vështirë, por në fytyrat e fëmijëve që rrezaton një gëzim.2 Comments

  1. Se ç’do me thene kjo vetem ai qe e publikuar, mund te na sqaroje ! Ose ka menduar se duke e thene diçka, nderkohe do ti vinte ne mend…..te thoshte kusurin ….. e meqe asgje nuk prodhoi mendja e tij prodhimtare kete here e la me kaq! Shpresojme te te ndrije menja per heren tjeter, perpara se te te ndrije shpirti, atje ku je!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.