• |
ide | kryesore

Basha nxjerr VIDEO-n e largimit të shqiptarëve: Do ta ndryshojmë këtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha publikoi një video-mesazh në “Facebook”, ku numëron të këqijat që, sipas tij, kanë ndodhur gjatë 8 viteve të qeverisjes së Ramës.


Basha shkruan se me ardhjen e tij në pushtet, do të ndryshojë realiteti i largimeve masive nga vendi të rinisë, duke shtuar se nga programi i PD do të përfitojnë financim 100% të tarifave të studimit 90% e studentëve.


“Pas 8 viteve dështime të Ramës: mbi 50% e popullsisë shqiptare e moshës 18 deri 40 vjeç duan të largohen nga vendi. Në moshat 19-27 vjeç, 74% e tyre duan të emigrojnë. 94% e studentëve shqiptarë që mbarojnë studimet jashtë nuk duan të kthehen më. 

Ne do ta ndryshojmë këtë! 5000 bursa për studentët në pamundësi ekonomike për të ndjekur studimet. 90% e studentëve do të përfitojnë financimin 100% të tarifave të studimit. Për të gjithë të tjerët do të përgjysmojmë tarifat. Praktika të paguara për 10,000 studentë çdo vit. Arsimim. Mbështetje. Punësim. Kështu Shqipëria do të fitojë rininë!

Që Shqipëria të fitojë, ne duhet të largojmë Ramën. Më 25 prill, Rama do të humbë dhe Shqipëria do të fitojë. #SHQIPERIAFITON”, shkruan Basha.

5 Comments

 1. Nje mute te madh di besh ti. Ti je me mut se ky muti qe eshte. Edhe ti do fillosh te shperndash pune per militantet e lepirsit.
  Pastaj do fillosh te qahesh, jo po nuk kemi jo po na e lane keq ata qe ishin me pare.
  Prisni cike sa ye rimekembemi, e pirdh se lirohesh. Ti genjen ne opozit. Vaj halli se ca te ben ti po te kesh pushtet.
  Qofsha i gabuar.

 2. E pame fjalimin e Alizotit ne berat , kush do te kuptoje e kupton . Jeni te gjithe njesoj , njeri me mut se
  tjetri . Ndryshimet kushtetuese, zgjedhore dhe reformat dhe jo rrotacionet e kurvave sjellin ndryshim .
  Me kete lloj sistemi lindin vetem perbindesha qe pastaj na duhet nje lufte e apepur per ti larguar qe
  perseri do na sjelle nje perbindesh tjeter . Duhet ndaluar kjo maskarade nje ore e me pare .
  Duam ndryshim qe te sundoje sistemi , jo ndryshim qe te sundojne kurvat politike .

 3. Luli do i bej te gjitha. Vetem votojeni.
  Kaq kerkon ai vetem votojeni e pastaj keni per ta pare.
  ME LUGE FLORI DO HAM.
  LUME SI NE LUM SI JU.
  Dhe mjer Luli, qe do i bjer bretku ne pune.

 4. Fakti që Fatos Nano sulmoi Sali Berishën dhe Ilir Metën, dhe jo Lulzim Bashën, nuk duhet të përbënte shqetësim për opozitën, pasi ata thonë kemi Lulin kandidat për kryeministër. Ai nuk tha asgjë të keqe për Bashën e në këtë aspekt, as kishte pse ngjallte kaq histeri opozitare.

  Arsyeja reale është se intervista e Fatos Nanos provoi se kush është opozita reale, kush po tenton të vijë në pushtet dhe pse opozita nuk e fsheh dot të shkuarën e saj kriminale.

  Për herë të parë në historinë e tij Fatos Nano i ka bërë Sali Berishës sulmin më të strukturuar nga pikëpamja intelektuale, politike dhe njerëzore. I ka kujtuar se prej sa erdhi në pushtet në vitin 1992, vdiq si intelektual dhe u kthye në një përndjekës ordiner i rivalit politik, duke u kujdesur për çdo detaj për arrestimin e tij, burgosjen, persekutimin, linçimin, deri tek dramat familjare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu