• |
ide | kryesore

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet në Tiranë i dënuari në Itali për trafik droge

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit ka arrestuar Albert Bulcarin, alias Mirash Hani, pasi ishte shpallur në kërkim nga Interpoli.


Sipas policisë ky person është kapur në rrugën “Myslym Shyri”, dhe ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e e Apelit në Torino e ka dënuar me 5 vjet, 3 muaj e 7 ditë burg për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, parashikuar nga Kodi Penal italian.


Detaje nga policia: 

Finalizohet një tjetër operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Interpol Tirana.
Vihet në pranga 1 shtetas i dënuar nga drejtësia italiane për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar e ndërkombëtar, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, në rrugën “Myslym Shyri”, ka bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin provizor të shtetasit Albert Bulcari alias Mirash Hani.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e e Apelit Torino/Itali e ka dënuar me 5 vjet, 3 muaj e 7 ditë burg për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, parashikuar nga Kodi Penal italian.
Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu