• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ramës i këndojnë këngë në Salari: Tu bëftë dita 1 mijë!

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Kryeministrin Edi Rama e kanë pritur me këngë gjatë një vizite që bëri në zonën e thellë Salarisë në Tepelenë.


“Ne këtej nga anët tona,
për ju kemi një urim,
le të thonë çfarë të duan,
juve u bëftë dita 1000”, – thuhej ndër të tjera në tekstin e këngës.


16 Comments

 1. Nga ditet tuaja ishalla, ju zente covidi sa me heret qe lantmadhnia te marre me shume.
  O zot po na shkon jeta mes injoranteve.

 2. Ore janë në rregull këta njerëz.Na mbyti injoranca.Deri kur do vazhdojë ky budallallik!!!Prandaj s’ecën para ky vënd.

 3. Mer Edver nga ditet tona
  Se si ty nuk ben me nona
  Keshtu kenduan per Envere
  Por ne fund si asnjehere
  E hoqen zvare duke e permjere

 4. Te shtypurit e regjimit komunist do t’u kendojne kenge cdo kryeministri e presidenti, brez pas brezi!
  E kane amanet nga shoku Enver!

 5. Po si kendoni o laneter
  nuk kini pune tjeter
  nuk e shihni ne Shqiperi
  per te varrosur marrin -kredi-

  njerez apo kafshe ini
  keto gjera nuk i shihni
  si kendoni ketij te droguari
  ketij psikopati ,ketij te mallkuari

  qe e zhyti vendin ne mjerim
  ky meriton vetem mallkim
  nuk kini faj ju te mjere
  mendja ju ka lene ,ju ka dhjere.

 6. me kte popull dhe gomari behet mbret ,por duhet te dish si tja futesh gishtin aty eshte marifeti dhe rama ka treguar se eshte mjeshter

 7. Puna ishte te mos i ngele hatri Kryeministrit. Kjo na mungonte ne repertorin e kengeve. Kenge per Enverin, Salen, Meten, Ramen, me duket per Ramizin harruan….Majko ishte i bute. Mos harrojme Erdoganin
  Edhe per Suden e Rrapush Xhaferrin kemi kenge.
  Ne popull servil jemi e barkas shtrihemi. Si i tha atij – mire jeni, cdo gje ne rregull?!? Po shume mire tha ai megjithese nuk ka buke te haje… I ndrydhur, i dhunuar, i raskapitur tere jeten duke vajtur te votoje me doren e rreshkur rrezik ta zere Covid rruges…

 8. Po si ka mundesi qe e quajme veten vend shqiponjash e popull me bese?!
  Po si ka mundesi qe nje vend shqiponjash e nje popull me bese t’u kendoje gjithe atyre qe u kane vene shkelmin ne fyt e s’i lene te bejne perpara?
  C’t’i perseris?! I ka thene Cimi ketu me siper: Enverit, Saliut, Edvinit, Ilirit, Zogut, Rrapushit, Sudes, turkut, Mao Ce Dunit. Te gjitheve.
  Turp i madh! Kishte te drejte ai zv. Prefekti te “Koncert ne vitin 36” kur thoshte se po i shkonte jeta mes injoranteve. Shkoni more idiote punoni e shkollohuni qe te beni perpara. Hidhni dhe pak syte rrotull, qe te kuptoni se toka rrotullohet rreth Diellit, jo rreth Shqiperise. Dhe udheheqesit tuaj (se te mite nuk mund te jene ata qe permenden ne kenget tuaja) nuk jane Dielli.

 9. Me pelqen ky komenti i”P” SE! Gje e mire edhe pse e pamjaftueshme….. qe del here pas here ndonje me mend ne koke dhe na kujton ne shqiptareve, qe ta heqim prasin…… e ta mbajme ne dore…….. te pakten! PS: Nuk e kam une fajin se po postoj shume shpejt, fajin e keni ju qe nuk doni te kuptoni te verteten!Tung o trungj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu