• |
ide | kryesore

Tabaku-Veliajt: Tirana të mban kampion të gënjeshtrave

-Instant, Lajme, Të fundit

E ndërsa Veliaj publikon inagurime qëndrash shëndetësore, fushash tenisi e bibliotekash, ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku e quan atë gënjeshtar. “Buzëqeshja e shtirur nuk mund të të shpëtojë përjetësisht”, shprehet Tabaku, e cila e paralajmëron për një përballje të tij me drejtësinë në të ardhmen.


“Erion, ty e gjithë Tirana të mban kampion jo aq për veprat por për gënjeshtrat që lëshon.


Një ditë do të përgjigjesh edhe ti për përgjimet e Ndragheta, betonin në Tiranë dhe vjedhjen e fondeve. Buzëqeshja e shtirur nuk mund të të shpëtojë përjetësisht.

Plani jonë është i qartë: Do dyfishojmë buxhetin e arsimit brenda mandatit të parë dhe ky është angazhim.

Arsimi për ne është një mjet për të rritur ekonominë. Do rrisim në realitet pagat e mësuesve sepse mësuesit i duam në Shqipëri për të rritur një brez të shëndoshë.

Do të mbështesim familjet në nevojë për shkollimin e fëmijëve te tyre. Angazhohemi të ndërtojmë shkolla të reja dhe jo tiu marrim prindërve taksa ekstra për t’ia çuar inceneratorëve siç bën sot Bashkia Tiranë”, shprehet Tabaku.

 

4 Comments

  1. O qelbesirat e lali erit, po dhe kete po shani ore plehra. Po e qejbet fare ate vend me ate qejbesiren qe ju ushqen te sulmoni si qen cdo njeri qe tregon ca plehre dhe ndyresire eshte ai qe ju I lepini by..

  2. Skavica dhe gazi në Vlorë/ Ja planet për investimet e mëdha amerikane në Shqipëri,tabak Honia e pd doli prap te shpife,kjo dhe eshte denuar njehere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu