• |
ide | kryesore

Bashkia e Shkodrës: 3655 hektarë tokë ende nën ujë

-Instant, Arkiva, Lajme

Situata e përmbytjeve në Shkodër vijon të jetë shqetësuese. Bashkia Shkodër në bilancin e ditës së sotme bën me dije se 3655 hektarë tokë janë nën ujë.


Ende fshati Obot është i bllokuar pasi kalimi mundësohet vetëm me mjete të larta për shkak se niveli i ujit ka arritur në 130cm.


Në fshatrat Shirq dhë Darrgjat 121 shtëpi kanë prezencë uji në oborre dhe rruga vijon të jetë e bllokuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu