• |
ide | kryesore

Flet drejtori i “Shefqet Ndroqit”: Pse nuk na punon skaneri dhe çfarë ndodhi me sanitaren “Tire”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Drejtori i Spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi ka prnuar se në kulmin e pamdemisë në spitalin që ai drejton mungon skaneri, një pajisje me shumë e rëndësishme për të gjithë të infektuarit për shkak të pasojave që shkakton në mushkëri. Në studion e emisionit “Open” ai pranoi denoncimin e bërë në media.


“Është e vërtetë që nuk punon skaneri. I është djegur llampa. Ka 10 ditë. Është defekt teknik,”- tha drejtori i spitalit.


Duke folur për skandalin e korrupsionit në institucionin që ai drejton, Kapisyzi mundua që ta minimizojë duke thënë se janë raste të veçuara dhe nuk bëhet fjalë për fenomen.

“Tirja u thoshte të gjithëve se e kishte teze. Ka ndenjur pa ushqimin që e sillte Tirja, këtë e pranon edhe pacientja tjetër shtatzënë. I ka hyrë doktoresha në dhomë dhe në Shefqet Ndroqi janë 2 ekipe me nga 5 mjekë dhe vizitojë e pyesin pacientët.

Çdo ditë ke bisedë mes doktoreshës dhe bijës së saj. Në asnjë nga ato nuk thotë që po ma lini mamanë pa ngrenë. Dhe tjetra që dua të them është që i kanë sjellë doktoreshës një buqetë me lule dhe një dedikim.

Si ka mundësi që e lë pa bukë dhe ju jepni buqetën me lule dhe falenderoni me emër në Facebook? E ka lënë Tirja pa ngrenë.

“Kam pyetur kryeinfermieret që janë shprehur se nuk kanë pasur dijeni për aktivitetin e tyre. Ndaj kryeinfermiereve është mbajtur qëndrimi i tyre pasi janë përgjegjëse për pavionët e tyre. Këto janë delet e zeza të tufës,” – tha drejtori i spitalit. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Si individ mund te jete i ndershem dhe si mjek mund te jete i afte, por si drejtor ishte thjesht

  nje nga rilindasit, pergjigjet e tij ngjasonin sikur po i thoshte Balla apo Spiropali. Pervec atij

  drejtori, cdo njeri qe ka pasur te beje me spitalin e din ne kurrizin e vet se rasti i Tires eshte

  nje fenomen dhe jo rastesi, shto ketu edhe 5 vetvrasjet e pacienteve pikerisht ne spitalin qe

  ai drejton dhe te mos ndihesh aspak pergjegjes sic e tha edhe vete , kjo eshte e pafalshmee per

  nje mjek edhe pse ka nje post administrativ.

 2. O te qifsha shendetesine falas. Spitali kryesor ne Shqiperi thote ka 10 dite qe eshte djegur llampa. Edhe shtylle e tensionit te larte do ishte vendosur per 10 dite.

  Dhe kur thote i madhi fare, shkoni shkoni ne spitale dhe shikoni, nuk kane asnje dallim nga ato Eurpianet. Se di ne noj spital ne europe kur digjet llampa e skanerit sa muaj mer te zevendesohet?

 3. Per nje llampe, eshte prishur, per nje llampe. Fluturojne ne Dubai per te ngrene e nuk Fluturojne per nje llampe apo edhe per nje skaner. Spitali me nje skaner ne kete situate. O Zot, keto jane per tu varur te gjithe. Prokuroria duhet te ARRESTOJ drejtorin te parin. O drejtori ju zente Convid19 familjarisht e mos gjetsh nje bombol oksigjeni. Doktor=kriminel.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu