• |
ide | kryesore

Ariana Grande fiton titullin e 20-të të Rekordeve Botërore “Guinness”

-Instant, Paparazzi, Slider


Këngëtarja Ariana Grande ka fituar së fundmi titullin e 20-të në rekordet Guinness.

Ajo ka fituar titullin si “debutimi i shumicës prej këngëve të saj në Nr.1 në Billboard Hot 100” me pesë këngë të renditura në kryer të listës botërore.“Ajo që bëri të fitojë edhe një rekord të ri është si e vetmja artiste që e ka arritur këtë në histori. Triumfet e saj vijnë pas hapave mbresëlënës që ka bërë në industrinë e muzikës, të filluar qysh në adoleshencë”, thuhej në një njoftim.Këngëtarja ka fituar dhe disa tituj të tjerë shumë të rëndësishëm në Rekordet Botërore të Guinness si: Artistja femër më e dëgjuar në Spotify brenda një jave, Artistja femër më e ndjekur në Spotify, Artistja femër me më shumë subscribers në YouTube, Artistja me albumin më të dëgjuar brenda një jave në ShBA.Në 30 tetor të vitit të shkuar, Ariana Grande publikoi albumin e ri, Positions, i cili u rendit në vendin e parë në Billboard dhe qëndroi në të njëjtën renditje deri në 7 nëntor 2020.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *