• |
ide | kryesore

Ekspertiza e aksidentit të Kobe Bryant shokuese: rrëzimi i helikopterit, faji i pilotit

-Instant, Sport

Rrëzimi i helikopterit në të cilin Kobe Bryant, vajza Gianna dhe shtatë persona të tjerë po fluturonin më 26 janar 2020 është shkaktuar nga gabimi i pilotit. Kjo është ajo që u zbulua nga raporti i kryer nga Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit (National Transportation Safety Board).Sipas asaj që bëhet e ditur në ekspertizë, pilotit Ara Zobayan i ishte ndaluar të kalonte turbolencat dhe të gjente një trajektore tjetër, por ai e shpërfilli urdhërin dhe u gjend i çorientuar. Menjëherë pas kësaj ndodhi edhe përplasja tragjike.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.