• |
ide | kryesore

Rreth 8 milionë të prekur me Covid-19 në Afrikë

-Instant, Lajme, Planet

Numri i të infektuarve me koronavirus në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.701.290.  Sipas faqes së internetit “Worldometer”, bilanci i të vdekurve nga covidi në Afrikë ka shkuar në 95.648. Ndërkaq, deri më tani janë shëruar 3.220.115 persona.


Numri i më i madh i rasteve është regjistruar në Afrikën e Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt dhe Etiopi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.