• |
ide | kryesore

Greqi/ 1,496 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 17 viktima

-Instant, Lajme, Planet

Regjistrohen 1,496 raste të reja me koronavirus në Greqi, ndërkohë që 795 raste janë identifikuar vetëm në Atikë.


Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY konfirmoi rastet e reja, ku 4 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 167549. Ndërsa 284 pacientë trajtohen të intubuar, 1185 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.


Gjithashtu sot EODY konfirmoi sot edhe 17 vdekje të reja nga sëmundja COVID-19, duke arritur në 6034 vdekje në total në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu