• |
ide | kryesore

“Hiqni yllin e tij nga Stadium”: tifozët e Juventus peticion kundër Contes, pas sherrit me Agnellin

-Instant, Sport

Sherri mes Antonio Conte dhe Andrea Agnelli në ndeshjen e Kupës së Italisë mes Juventus dhe Inter ka ringjallur pakënaqësinë e tifozëve të Juventusit ndaj ish-liderit të tyre, fillimisht kapitenit dhe më pas trajnerit të Zonjës së Vjetër. Në këto orë, në platformën online Change.org, ka nisur një peticion për të hequr ‘yllin’ e Conte nga Allianz Stadium. Situata e përsëritur, pas kërkesës që u bë në vjeshtën e 2019-ës.Pikërisht kështu, sepse kalimi tek Inter i Antonio Contes si trajner nuk është gëlltitur kurrë nga shumica e tifozëve të Juventusit, të cilët që sezonin e kaluar i kishin kërkuar klubit të Juventusit të hiqte yllin me emrin e tij të pranishëm jashtë stadiumit. Conte në tetor 2019 i kishte etiketuar si “injorantë dhe jo tifozë”, duke mos kursyer një shigjetim pikërisht ndaj Andrea Agnelli. Marrëdhënie e tensionuar që u shfaq përsëri në gjysmë-finale të Kupës së Italisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu