• |
ide | kryesore

Bien rastet e reja në Greqi, 1327 të infektuar në 24 orët e fundit dhe 22 viktima

-Instant, Lajme, Planet

Shtohet numri i viktimave prej COVID-19 në Greqi dhe bie numri i rasteve të reja.


1 mijë e 327 të infektuar janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa 22 pacientë humbën jetën nga COVID-19.


Shifrat mbeten sërish të larta në vendin fqinj krahasuar me javët e kaluara, ndërsa Greqia tashmë është drejt futjes në “Lock-Down” total.

Ndërkohë në spitale janë 281 pacientë të intubuar dhe autoritetet janë të shqetësuara për këtë fakt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu