• |
ide | kryesore

Federata italiane heton Tottin: bën apo jo menaxherin, përmes kompanisë së tij të konsulencës

-Instant, Sport

Një skedar është hapur nga komisioni i menaxherëve të Federatës italiane të futbollit (FIGC) në lidhje me punën e CT10 Management, shoqëria e këshillimit dhe skautimit e Francesco Totti. Objektivi është të kuptojnë nëse ish-kapiteni i verdhekuqve ushtron apo jo funksionin e menaxherit sportiv pa pasur titullin përkatës.


Hetimi, që sapo ka filluar, ka lindur pas ankesës së A.I.A.C.S. (shoqatës së menaxherëve) pavarësisht se vetë Totti ishte përpjekur të sqaronte situatën disa kohë më parë në një intervistë. “Unë nuk punoj si menaxher sportiv – shpjegoi ai -, vendosa të investoj në sektorin e referencës, duke qenë një sportist dhe një sipërmarrës i lirë, në përputhje me të gjitha rregulloret aktuale”.


Shoqëria e re e Francesco Totti lindi rreth një vit më parë, e themeluar me synimin për të ofruar shërbime në sektorin e aktiviteteve sportive, si në Itali ashtu edhe jashtë saj. Ish-kapiteni i verdhekuqve punon së bashku me menaxherin Giovanni Demontis, administrator i vetëm dhe zotërues i 51% të kapitalit aksionar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *