• |
ide | kryesore

KQZ thirrje partive politike: Stop materialeve propagandistike, fushata është 30 ditë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar ditën e sotme në lidhje me materialet propagandistike që kanë nisur të shpërndahen më shumë se 2 muaj para zgjedhjeve.


‘Materialet propagandistike të lejuara vetëm gjatë fushatës zgjedhore’, thuhet në reagimin e KQZ.


‘Partitë politike dhe subjektet zgjedhore duhet të përmbahen në respektimin e kërkesave të Kodit Zgjedhor dhe të mos afishojnë materiale propagandistike përpara fillimit të fushatës së zgjedhjeve’, vazhdon deklarata e KQZ.

2 Comments

  1. Keta vete i bejne ligjet dhe vete jane te paret qe nuk i zbatojne . E pate dje te gjatin tone bashke me lejfenin ? Edhe pse u gjobit per shkelje ligjore vazhdouan perseri sipas qejfit te tyre . E pate zj.Kryemadhi edhe pse e gjobitur perseri vazhdoj ta shkele ligjin . Njekohesisht edhe z.Basha nuk e zbaton ligjet brenda partise se tij per kandidatet dhe jep justifikime nga me absurdet . Ne nje vend perendimor vetem ky fenomen minimalisht do ju do sillte humbjen partive qe ata perfaqesojne . Per liderat tane funksionon ajo thenia e priftit : Beni si them une e mos beni si bej une . Jemi shum larg te te paturit demokraci dhe zbatueshmeri te saj . jetojme akoma ne xhungel .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu