• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta këngëtari grek

-Instant, Paparazzi, Slider

Mikis Theodorakis është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare.


Ai i këndoi luftës por edhe dashurisë përmes melodive të Mikis Theodorakis dhe kompozitorëve të tjerë të mëdhenj grekë.


Humbja e këngëtarit të madh Antonis Kalogiannis , i cili u nda nga jeta sot, në moshën 81 vjeçare, është një lajm i zi për këngën Greke .  Këngëtari emblematik ishte i shtrirë në shtrat për disa vite, dhe më në fund u tradhëtua nga zemra e tij, duke përhapur trishtim dhe emocione në Greqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu