• |
ide | kryesore

Vlorë/ Përmbyten disa rrugë, pezullohen lundrimet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Moti i keq ka shkaktuar probleme në Vlorë, ku disa rrugë janë përmbytur.


Problematike paraqitet situata në rrugën “Albana e Romina’, ku është bllokuar qarkullimi për shkak të prezencës së madhe të ujit. Po ashtu, probleme janë shfaqur dhe në zonën në afërsi të Skelës, pranë Universitetit të Vlorës.


Duke marrë parasysh motin e keq, autoriteti portual i Vlorës ka pezulluar lundrimin e trageteve por dhe të anijeve të peshkimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu