• |
ide | kryesore

Yuri Kim zbulon bisedën me Ramën për Tom Doshin: Më tha që s’do ketë asnjë rol në qeveri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas depozitimit të kërkesës për regjistrim në KQZ të Tom Doshit, për zgjedhjet e 25 prillit.


Përmes një mesazhi në “Twitter”, ambasadorja Kim zbulon bisedën me kryeministrin Edi Rama lidhur me këtë çështje.


Ambasadorja thekson se kryeministri Rama i ka thënë se ka përjashtuar Tom Doshin nga PS dhe se ai nuk do të ketë asnjë rol në qeveri.

“Më lejoni t’i jap fund spekulimeve: kryeministri Edi Rama më sqaroi se çfarë do të thotë ky emërim. Në fakt, kryeministri më kujtoi se ai e kishte përjashtuar personalisht këtë person nga PS. Ai theksoi se ky person nuk do të ketë asnjë rol në qeveri”, shkruan ambasadorja.

16 Comments

  1. O Kimi Kurva e Bidesë dhe Sorrosit! Po kaq kara na di ne Shqiptarëve ti moj majmune verdhacuke ?! Po ça ndryshimi ka kandidimi për PSD apo PS kur ai hyn në Parlament?! Pastaj edhe duke qenë jashtë PS në votimet e vitit 2019 ai doli përkrah Valdrin Banditit në fushatë në Shkodër. O të qifsha Hillarinë, Kamalën dhe çtë mbajë pragu i derës o Kim Pështirosja

 1. Zonja ambasadore ai ka genjyer diten dhe naten shqiptaret jo me nderkombtaret.Ai e ka”perjashtuar “Tome qenin nga Partai.Por pas perjashtimit me Skender Gjinushin i dha nje parti te gateshme.Asnjeher ne 4 vjet nuk ka abstenuar apo votuar kunder PS.Pas perahtmit ai ne krah te Rames beri ne Shkoder przantimin e Valdrin Drinit si kandiat te PS per Bashkine Shkoder por doli me vone me hije.A me ndimoni te postoni pamjet e ketij event per ta pare KIMI

 2. Shyqyr që na tregove çar të ka thënë Rama… se mos i prishet imazhi plepit të sorrave. Unë nuk e di çfarë lloj politike ndjek ti si ambasadore… nuk e sheh korrupsionin në atë vend ti që merresh me llogje koti e muhabete kafeshë. Më mirë hesht e mos dil e na jep mend. Politikanët tanë shumica janë për burg oj kimete…

 3. Me vjen shume keq zj .Kim , kjo eshte totalisht hipokrizi . Te vjen per te vjelle kur degjon nje arsyetim te tille eshte ne limitet e peshtirosjes .

 4. Kot lodheni me Tom Doshin, ai del deputet sa here te doje ne shkoder,ka bere per ate zone ku kandidon, po mos flisni ne ajer,pavaresisht akuzave

 5. hahahahah ca tallje trapi ben Rama me Kimin, e Kime me Ramen me te gjithe ne:(

  Po pse moj Spiropale Kim, kishim nevoje per mesazher te na thoje ca te ka thene Rama.

  Dmth, te siguroi qe “sdo kete rol ne qeveri” ….por do kete rol ne legjislativ..:)

  O te qifsha robt e ambasadores, ju jeni ne payroll te kesaj bane/qeveri se ska mundesi ti beni fresk kaq dukshem.

 6. Heren tjetër kunsultoju ma parë me Ramen mos të fëlliqesh.
  Boll e du Kim Mehmetin , po meqë e ka Kim… punë dreqi..-

 7. HAJDE AMBASADORE E SHBA-SE HADE PO ATA KESHTU DO FITOJNE DHE ZGJEDHJET ME FORMA TE TILLA RAMA MBLIDHUNI TE GJITHE QELBESIRAT KETU QE TE MUNDIM BARISHEN NE 2031 DHE SOT TE GJITHE QELBESIRAT TE MUNDIM BASHEN DHE SHQIPERIA NE HALE PAS KETYRE ZGJEDHJEVE……………………..

 8. Shqiptaret do vine verdalle si -eskimezet-
  perderi sa te kemi ambasadore-Koreano -Kinezet-
  do poshterohet ,do shperfillet,do groposet ne -hendek-
  kur me qeverine keta behen -bythe -e brek-

  dhe i shkreti popull keto -dokrra -i ha
  perdite po jeton me halle te mbedha
  dhe as nje here kurre nuk mendon
  ku te kutia e votimit shkon dhe voton

  nuk e dime si e kane hallin valle
  eshte popull -dele -apo eshte -budalle
  mermeritin me vete rrine dhe mendojne
  dhe prape se prape felliqesirat votojne.

 9. Ore kjo ambasadore o eshte budallacke ,o ben si budallacke e na mer ne per budallenj .Thote qe Doshi nuk do ndikoje ne qeveri po si moje ambasadore nuk do te ndikoje ne qeveri ? Per te votuar nje ligi te qeveris duhej 71 deputet che 71shi eshte Doshi ma pra ndikoje ne qeveri. Si duket ambasadore e ke mare kestin

 10. Znj. Kim Yuri me qe te paska premtu qe ska asnje rol ne qeveri, pse se pyet Ramtomen se perse ja ka lene gjithe administraten e Shkodres ne dispozicion Tomerames. Te gjithe drejtoret i ka emeru toma, perzgjedh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu