• |
ide | kryesore

Arrestimet e SPAK/ Presidenti: Kush abuzon me detyrën, të ndëshkohet

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar nga qyteti i Vlorës për arrestimet e kryera nga SPAK dje në Krujë, ku ndër të tjera në pranga është vënë edhe gjyqtarja Enkeleda Hoxha. Sipas Metës çdo njeri që shkel ligjin duket të ndëshkohet. Kreu i shtetit ka se edhe për gjyqtarët dhe prokurorët e mirë duhen fakte dhe prova.


“Për mua është me rëndësi që çdo njeri që shkel ligjin dhe që abuzon me detyrën, të ndëshkohet. S’ka nevojë për komente, pasi duhen prova dhe fakte madje dhe për gjyqtarë dhe prokurorë të nivelit të lartë”, tha Meta shkurtimisht.


Ditën e djeshme, SPAK ka arrestuar 10 persona dhe ka proceduar 3 të tjerë në gjendje të lirë.

 

8 Comments

  1. ….”blloku shenimeve me 700 mijsh dollare , tek zyra e Dritan Priftit shkrete”, te kujton nonji mos ndeshkkm korruptiv nga gjyqtarja e shkakuar nga Vettingu ?!😉🙃

  2. Ushtaret e sektit cfaqe si kerpudha kudo qe ka lajme nga kundeshtaret e rrumpalles. Udhezime te qarta nga komisaret. Ju jeni fatkeqesia e kombit, njesoj si vrases me pagese.

  3. Në radhë të parë më vjen keq për Lulin, mbi të gjithë për Lulin me barrën më të madhe. Pastaj edhe për Edin. Monika e ka punën ndryshe se kur t’i dojë qejfi ia le partinë Ilirit si pilaf, dhe merr rrugët.

    Po çfarë mund të bëjë Luli me këta burra që, si klloçka, i ka mbledhur dhe i ngroh? Janë burra me nga 100 e më shumë kile, por lëpihen rreth një burri tjetër. Edhe në këtë rast Lul Basha del më i preferuari nga meshkujt se nga femrat, sipas një sondazhi të publikuar sot. Kryetarët e partive aleate, të gjithë burra, nuk i ndahen Lulit aq sa kënga e Naim Frashërit thotë për qengjin që ‘blegërin dy a tre herë/ edhe turret e merr dhènë…’.

    Ky është halli i madh i Lulit, e prandaj e them atë fjalën ‘mëshirë’. Mëshirë, edhe mirënjohje ndaj Lulit, në fakt. Mirënjohja ka lidhje me barrën që ky lider i partisë ‘klloçkë’, në njëfarë mënyre, ia heq shoqërisë. Kryetari i PD ka marrë nën flatra nja gjashtë burra që ‘nuk i duhen as dreqit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu