• |
ide | kryesore

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave britanike

-Instant, Paparazzi, Slider

Meghan Markle ka fituar ditën e sjeshme gjyqin kundër një kompanie mediatike që botoi një pjesë të një letre që ajo i shkroi babait të saj, Thomas Markle.


Vendimi me shkrim, i botuar nga Gjykata e Lartë në Londër, erdhi pasi Meghan paditi  botuesin e Mail on Sunday dhe MailOnline , të cilat publikuan pjesë nga letra që ajo i dërgoi babait pas dasmës me Princ Harry. Menjëherë pas vendimit Markle tha në një deklaratë se ajo ishte mirënjohëse ndaj gjykatave për vendimin ndaj  Associated Newspapers dhe The Mail, për të dhënë llogari për praktikat e tyre të paligjshme dhe dehumanizuese”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu