• |
ide | kryesore

Parashikimi për ditën e sotme: Dita nis me vranësira dhe borë

-Instant, Lajme, Të fundit


Sipas MeteoAlb: Dita nis me vranesira te dendura dhe reshje debore ne pjesen me te madhe te Shqipërisë. Por duke ju afruar mesdites moti kthjellohet ne zonat perendimore dhe gradualisht kthjellimet do te perfshijne gjithe vendin. Edhe nata vijon ne kushtet e motit te kthjellet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht  me 6 grade në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga  -15°C  deri në 4°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi  60 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *