• |
ide | kryesore

3 këshilla për të patur lëkurë të shëndetshme

F1, Stil

1-Pastroni rregullisht ekranin e celularit


Ekrani i celularit mban 10 herë më shumë baktere se një tualet. Për të parandaluar që të gjitha ato mikrobe të vijnë në fytyrën tuaj dhe të përhapen përreth, pastrojeni ekranin e  celularit me peceta speciale për pastrim.


2-Kushtojini vëmendje sinjaleve të trupit
Acarimi, skuqja dhe ënjtja në fytyrë mund të jenë shenja se keni disa probleme serioze shëndetësore. Duhet t’i kushtoni vëmendje të gjitha shenjave dhe nuk duhet t’i injoroni.

3-Lani rregullisht furçat e make up-it

Furcat e grimit nëse përdoren në mënyrë të papërshtatshme, mund të shkaktojnë pucrra, alergji dhe probleme të tjera të lëkurës. Kjo është arsyeja pse larja e furcave, sfungjerëve, dhe mjeteve të tjera të grimit duhet të jetë pjesë e rregullt e rutinës tuaj të bukurisë. Për këtë gjë mund të përdorni pastrues të rregullt dezinfektues dhe pastrues antibakterial.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu