• |
ide | kryesore

Fjalët e para të Isa Mustafës pas dorëheqjes: Dua që LDK të fuqizohet e të rikthehet si forcë e rëndësishme politike

-Instant, Lajme, Të fundit

Ppas mbledhjes me strukturat e Partisë, në një deklaratë për mediat, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka pranuar dhënien e dorëheqjes prej postit aktual.


Vendimi tha ai vjen në respekt të votës së qytetarëve në zgjedhjet e 14 shkurtit, në të cilat LDK doli forcë e tretë, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje kryesoi me një rezultat të thellë.

“Vota e qytetarëve është ajo e cila respektohet dhe në shenjë të respektimit të kësaj vote e hapjes së rrugës së mëtutejshme për riorganizim të LDK-së unë sot e kam njoftuar se do e thërras Kuvendin e LDK-së për zgjedhjen e kryetarit të ri në një periudhë shumë të shpejtë kohore, me statut e kemi 60 ditë por unë do e bëj shumë më shpejt, që LDK të ketë së shpejti kryetarin e ri.


Ne do bëjmë gjithë përgatitjet përmes kryesisë që ky proces të kryhet sa më me sukses.

Vlerësoj mbajtjen e përgjegjësive objektive për këtë që na ka ndodhur, unë dua ta ruaj LDK, dua që të fuqizohet dhe të rikthehet si forcë e rëndësishme politike se i nevojitet Kosovës dhe na nevojitet ne. Unë po tërhiqem dhe Kuvendi do zgjedhë kryetarin e ri të LDK”,- tha Mustafa.

7 Comments

 1. MISJONIN E THAQIT E QOVE NE VEND SHKATRROVE LDK E TASH SI QENI BISHTIN NEN KOM PO IK E ISHALLA
  SABAIN NUK E QET I GJALL O TRADHTAR TRADHTAR TRADHTAR POSHT LDK POSHT LDK

 2. Ky me siguri nuk është karizmatik, por është nje politikan shumë i zoti. Teknik edhe pse antipatik. Mos harroni qe cdo subjekt politik trasformohet, nga idealizmi shkon ne realitet, pastaj trasformohet ne pragmatizem duke degjeneruar ne oportunitet dhe tradheti te idealit vetëm e vetëm qe te mbijetoje.
  Kjo do ndodhë edhe me Kurtin dhe LVV-ne.
  Pas kësaj do kuptoni qe Mustafa nuk është monstër por nje ujke i vjetër politik!

   1. Pastaj i mori votat me ane te vjoses dhe mori pushtetin gati por populli i kosoves tregon gjithmone dinjitet jo si ne koqet e shqiperise qe e ka shkaterru vendin pisi dhe kurre nuk e hudhim ne tuc pis milet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu