• |
ide | kryesore

Flet Tom Doshi: Kryetari i zgjedhur i PSD-së jam unë, në zgjedhjet e 25 prillit kandidoj në 4 qarqe

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërsa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi regjistrimin e PSD-së si parti garuese më 25 prill, por me kryetar Engjëll Bejtja, vjen edhe reagimi i Tom Doshit. Në një prononcim për “BalkanWeb”, vetë Doshi sqaron se në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë ai kryetari i Partisë Social Demokrate në listat zgjedhore.


Doshi sqaron se në një mbledhje të strukturave të partisë është votuar që ai të jetë kryetar, por që vendimi në fjalë të marrë formë të prerë edhe në gjykatë duhet pritur data 19 shkurt. Nisur nga ky fakt, PSD për të mos shkelur afatin e regjistrimit në zgjedhje vendosi t’i drejtohej KQZ-së me emrin e kryetarit Engjëll Bejtja.


Doshi shton se pas 19 shkurtit, pasi vendimi që ai është rikonfirmuar sërish në krye të PSD-së të marrë formë të prerë, do të jetë ai kryetari. Madje shton se do të garojë në katër qarqe./ bw

15 Comments

 1. O i forti i Shkodres, apo i Lezhes i kujt karin je?
  Ta shkerdhen shpine ajo qe e quani koreane, po prit se ne rreze te veshit e ke o futyremut.
  Muti ofendohet kur sheh surratit tend!

 2. Une jam duke bere ironi o bythqir, pse te djeg ty o hale? Shih faktet e ha mut, fytyreverdha i tha qe nuk do marri pjese ne zgjedhje ky beri si deshi vet! Keto komente me Ngjelan i ben se paskeni te dy siptoma cmendurie.. Ca te presim, e qiu kaq publikisht! Eshte zhdukur u semur me Covid nga turpi..

  1. Kjo eshte pergjigje per komentuesin Ev.
   Nuk t’u referova ty, i dashur – nuk kam.nga ta di fytyren tende!
   Po ta shihesh ne kompjuter, nuk te kam bere pergjigje ty.
   I jam referuar surratit te Tom Doshit!

   Sigurohu para se te shperthesh kot, kalofsh bukur te Blloku!

 3. Meqe ra fjala ca do shkerdheje ajo se une jam shtetas amerikan, shih mos shkerdhen shtepine tende o fis derr se edhe ketij me nenshtetesi australiane i ruajti karin ajo miushja e hales. Fol me llogjike vemje

  1. Lexo pergjigjen me lart, o…. dhe provo ta hapesh nga kompjuteri, se e marrin vesh dhe bufet qe i jam referuar Doshit, jo ty!!!
   Nga ta di surratin tend une????????
   Ta fal vetem po je pa qejf!

 4. kryetari ka te drejte te kandidoj ne 4 qarqe tom doshi ka lene me letra E bejtajn dhe ska te drejt te kandidoj ne 4 qarqe po ne 1 Ca eshte kjo farse Vegla e edi rames ne kqz celibashi pse e regjistron

 5. Uroj qe revolucioni demokratik ne Kosove te shtrihet dhe ne Shqiperi e te shpetojme nga felliqesirat ekombit qe kane zaptuar politiken.

 6. E mendoni cfare konglomerati ehte e majta ,Gjinushi kryetari i ASH ,Engjelli doktori dhe Toma Horri. Nje gje te perbashket ka ky grupim thjesht jane HAJDUTE duke rojtur si shushunja te shtetit. Kuptohet Toma
  do te mbroje biznesin e tij pasi po nuk ishte deputet ilacet e tij ( pa efekt) do fluturojne nga skema e rimbursimit ,pra falimenti troket tek dera.

 7. Kim te iku covidi nga ky lajm
  Vetem diplomate nuk je por thjesht nje nenpunese e rendomte qe edhe Doshi nuk te pyet
  E ulet shume emrin e amerikes se madhe.
  Turp

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu