• |
ide | kryesore

Pas humbjes së thellë në zgjedhje jep dorëheqje Isa Mustafa

-Instant, Lajme, Të fundit

Isa Mustafa e ka dorëzuar dorëheqjen para strukturave të partisë. Lajmin e kanë konfirmuar burime brenda kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës për Gazetën Express. Sipas burimeve të LDK-së, Mustafa në fillim të mbledhjes së partisë e ka treguar lajmin para anëtarëve.


Kjo lëvizje ka ardhur pasi partia e Isa Mustafës ka shënuar humbjen më të thellë në historinë e saj në zgjedhje. LDK nuk ka fituar në asnjë komunë, ndërsa ka humbur thellë edhe në komunat ku udhëheqin zyrtarë të këtij subjekti politik. Mustafa është zgjedhur në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës më 7 nëntor 2010.


5 Comments

  1. Kete duhet te bente edhe basha kur humbi 4 vjet perpara zgjedhjet dhe jo te vazhdonte e te digjte mandatet edhe te bojkotonte parlamentin

  2. Ishte koha.Mosha dhe botkuptimi patriarkal dhe disfata që pësuar tani dhe më parë.Lëvizja e heqjes të Osmanit të vetmes intelektuale po ashtu e dëmtoi Ldk.Të shpresojmë të fitojë atë besim që kanë pasur dikur si partia më e vjetër dhe si pasuese e Rugovës.

  3. KETA TE KOSOVES JANE SHUME ME TE PERGJEGJSHEM SE SA KETA PALAÇOT TANE . TERHIQE KOMEN ZVARRE EDHE PER KETU TEK KETO KURVAT TONA TE POLITIKES

  4. Pse patriakal? Keta e vune Vjosen ne krye te listes edhe pse ishte grua , dhe e hoqen nga partia jo sepse ishte grua por sepse po u rrezikonte pushtetin. Te njejten gje do benin me kedo pavaresisht gjinise. Femrat ne Kosove duket se kane perfaqesim real politik dhe nuk vlejne vetem per te lemuar pallen e Skenderbeut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu