• |
ide | kryesore

Emërohen krerët e Prokurorive në disa rrethe (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka ndërruar prokurorët e katër rretheve të rëndësishme në Shqipëri.

Në mbledhjen e zhvilluar në prani të 9 anëtarëve dhe në mungesë të Nurihan Seiti dhe Esmeralda Keshi u vendos që për caktim të përkohshëm për një përiudhë tre mujore në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit Shkodër të Lazër Çardaku; për caktimin e përkohshëm në pozicionin e Prokurorit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit Korçë të Ollga Visi; për caktimin e përkohshëm në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec të Dorina Bejko; për caktimin e përkohshëm në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër të Julian Çafka.


1 Comment

  1. KETA GJOBVENESA DHE BIJ KARAKURVASH DUHET TE ISHIN LARUAR NGA SISTEMI I DREJTESISE DHE JO TI EMERONI SA ANDEJ E SA KENDEJ . KETU JO QE NUK KA DREJTESI POR AS NUK TENTOHET TE VIHET NJE E TILLE . KY VEND NUK BEHET DHE NUK KA PER TE ECUR PERPARA NESE NUK VENDOSET SHTYLLA E NJEREZIMIT , DEJTESIA .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.