• |
ide | kryesore

FOTO/ Ekzekutohet një shqiptar në Islandë (EMRI)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një shqiptar u ekzekutua mbrëmjen e së shtunës përpara shtëpisë së tij në lagjen Rauðagerði në Reykjavík të Islandës. Sipas medieve vendase bëhet fjalë për një person të identifikuar si Armando Beqiri i cili sot më 16 shkurt do të kishte mbushur 33 vjeç.


Rezultati i imazhit për Armando Beqiri

Viktima jetonte në Islandë prej shumë vitesh dhe bënte punë të ndryshme. Ai la pas gruan islandeze shtatzënë dhe një fëmijë të vogël.

Rezultati i imazhit për Armando Beqiri

Shqiptari u qëllua me 5-10 plumba. Policia ka arrestuar një person të dyshuar si autor të vrasjes. Ai është një 40-vjeçar nga Lituania.

Ai është nxjerrë para gjykatës e cila ka vendosur të mbahet në paraburgim deri të premten e ardhshme derisa prokuroria të sigurojë prova të besueshme. Mediat shkruajnë se janë arrestuar edhe 3 persona të tjerë, por për ta nuk ka detaje. ©LAPSI.al

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu