• |
ide | kryesore

Nuk pastroi aksin rrugor Ura e Ulzës – Shkopet, kompania “Geci” kallëzohet penalisht për shpërdorim detyre

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kompania Geci është kallëzuar penalisht për akuzën e shpërdorimit të detyrës.


Kjo ka ndodhur, pasi kompania nuk ka pastruar aksin rrugor nga Ura e Ulzës në Shkopet.


Në rruge është konstatuar prania e akullit dhe e borës, që nuk ishte pastruar dhe nuk ishte hedhur kripë apo skorje për pastrimin e rrugëve.

7 Comments

 1. Lajm pa autor ?

  O lapsaxhinj.. shkruajeni se nga e gjetet kete lajm. Kush eshte burimi i lajmit.
  Kjo eshte minimumi i gazetarise.

 2. Po te kete kontrata nga juriste profesioniste, nga te dyja palet, nuk ndodh ky kaos.
  Fatkeqesishte juristet e institucioneve shteterore jane shjesht partiake , pa nivel nga ku dhe kontratat jane pa profesionalizem

 3. O Andi Bushatoviç i pe lajmet në greqi !? A i pe si ishin me probleme ? Se po u ankoje se ngele nja 2 orë në borë mor i shkret . Boll u bone kurvë mediatike . Je bo si bytha e Sali kurvës , vetëm mut nxjer nga goja .

 4. Juristët shtetit jo vetëm janë partiakë por dhe të lidhur me këto firma po të partisë.Dhe kështu nfahen lekët e taksa paguesve shqiqptarë.Shikoni Greqinë ju që sjanë mësuar me borë!!!Pse nuk shikoni Italinë dhe unë që shkruaj jam në një vënd që ra bora dhe në mengjes çdo ishte pastruar.Këtu meren masa pa filluar bora dhe sa kalon 5 cm fillon pastrimi e jo të mos ndërhysh fare e të blhet m..i kala.Firma partie hajdutësh.

 5. O ti qe shkruan andi bushatoviq. Une jetoj ne greqi ketu eshte fshat me 1500 banore dhe 13 km nga qyteti.nuk e ka dhe nje shtepi te vetme qe nuk i ka te pastruar rrugen sado e e vetmuar dhe larg te jete.mos krahaso as pas 50 vjetesh grekun sado qe per momentin eshte me brek neper kembe

 6. MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSS
  E KANE PADITUR GECIN ???????????????? MERRNI NGA NJE BRISK E TI RRUANI LOQET
  GECI ESHTE VETEM PRESTANOME , SE HAJDUTET E VERTETE JANE POLITIKANET

 7. O gazetar injorant, Firma NGeci nuk mund te procedohet per shperdorim detyre pasi nuk eshte funksionar shteti por per shkelje kontrate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu