• |
ide | kryesore

Policia ndal Volkswagen-in në Kakavijë, pasagjeres i gjenden 23 mijë euro të padeklaruara

-Instant, Lajme, Të fundit

Goditet një rast i mosdeklarimit të të hollave në pikën kufitare të Kakavijës. Sekuestrohen 23.000 euro.


Procedohet penalisht poseduesja e shumës monetare.


Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, në dalje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, një mjet tip “Volkswagen”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, gjetën të fshehura në çantën e dorës së shtetases A. T. (pasagjere në mjet), 23.000 euro, të cilat kjo shtetase nuk i kishte deklaruar. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para të kryera nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër, shtetasja A. T., 46 vjeçe, banuese në Sarandë, u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.