• |
ide | kryesore

Rama bën fushatë për PS-në me një dorë vaksina

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme


Edi Rama po shndërrohet në barcaletë duke renduar pas atyre pak vaksinave që ka arritur të sigurojë. Besnik i shprehjes delirante: “Ju po vaksionoheni se me keni mua kryeministër”, ai shkoi dje në aeroportin e Rinasit për të pritur vetë 1170 vaksinat e Pfizer që mbërritën aty. Por edhe më qesharak është fakti se ai mori personalisht rrugën për në Shkodër duke ndjekur një për një procesin e vaksinimit të mjekëve dhe pleqve të azilit.

Por më e çuditshmja është se sikurse dukeet në pamjet propagandistike të shpërndara nga vetë kryeministri, në këtë proces merrte pjesë , i vënë në radhë pas Ogerta Manastirliut edhe ish paraardhësi i saj Ilir Beqja.

Lexo me tej:

Armand Shkullaku Një vaksinë për të shpëtuar Ramën nga vetvetja

Natyrisht, askush nuk mund të mendojë se Beqja ndodhej në pallatin e sportit në Shkodër për shkak të psstit që ka mbajtur si ministër i Shëndetësisë, sepse me të njëjtën logjikë, aty do të duhej të gjendeshin edhe Petrit Vasili, Nard Ndoka apo Halim Kosova.

Beqja ndodhej aty si socialisti që kryeson qarkun e Shkodrës dhe që do ti prijë listët së deputetëve rilindas në këtë zonë.

Pra, mesazhi është i qartë: vaksinat po ua sjell Rama dhe partia dhe ajo ka të drejtë të bëjë fushatë elektorale me to.

Kjo nuk është hera e parë që kryeministri i përdor flakonët e paktë të Pfizerit për nevojat e tij politike. Ai solli me urgjencë rreth 1 mijë doza, dorazi në Rinas, nga një destinacion i panjohur, atëhere kur iu desh të mbyste me propagandë  skandalin e darëkës së ministrave të tij tek restoranti i Nusretit në Dubai.

Dokumentat/Si erdhi vaksina në Shqipëri, pse Rama se tregoi origjinën

Rama po luan aktorin e cirkut me vaksinën sepse ai e di që qeveria e tij ka arritur të sigurojë një numër papërfillshmërisht të vogël deri në së paku në mesin e këtij viti. Kontrata me Pfizer e zbuluar nga Gogo.al tregon se ajo nuk e mundëson dot nisjen reale të vaksinimit. Vëreni me kujdes tabelën më poshtë, ku janë të ndara intervalet në kohë të furnizimit të vaksinave.

Në kolonën e dytë të tabelës tregohet se në janar do të mbërrinin në Shqipëri pak më shumë se 10 mijë vaksina. Në muajin shkurt do të vinin pak më shumë se 30 mijë vaksina. Pjesa tjetër, prej rreth 450 mijë dozash, vijnë pas muajit korrik. (Q3-Q4 Quarter 3- Quarter4 2021 ose Tremujori 3 dhe Tremujori4 i 2021).

Farsa me vaksinat/ Shqipëria ende buzëqesh me 975 dozat, pas darkës te Nusreti

Pra Rama nuk po merr as vaksinat e premtuara dhe as kontrata e rregullt nuk siguron ndonjë dozë të konsiderueshme për gjysmën e parë të vitit. Prandaj kryeministri po do të fshehë mungesën me shfaqe duke rendur me eskortën e tij, pas furgonit me vaksina.

©Lapsi.al

 

 


21 Comments

 1. Duke qenë se të ra rruga në ato anë mos harro një grusht kripë si Nusreti i Dubait në Milot dhe një grusht komardare për zonat e përmbytura.

  1. Po ke te marre, nese nuk merr Ilir Beqen? Me nje ligj koncensioni perlane 500 mil euro nga sigurimet shendetesore. Kollaj fare. Kur te shkoje ne Berat do marre Adnor Shametin, i ka siguruar eliten e krimit nga Tirana ne Vlore. Dhe tani po i siguron LSIne. Pastaj, sot e marte, skishte ndonje pune, u hodh ne Rinas, ne Shkoder, ne te kthyer nje kafe ne Lezhe me Dosha, Frroka, Markaj e zuzare te ketij kallepi. Popullit i kane thene mos udhetoni me makina, se eshte acar. Eh sa e vrasin.mendjen per miletin keta….

 2. Me nisjen e fushatës elektorale do të shohim shumë gjëra zbavitëse.

  Si fjala vjen ky shkrim i sponsorizuar për Ervin Salianjin.

  Po e postojmë të plotë, pasi çdo fjali e këtij shkrimi është një vepër arti më vete.

  Se dhe “Zëri i Popullit”, vështirë se shkruante kështu për Enver Hoxhën.Normal more shkul llak kur salihu Mona lulzimja likja bejne fushate me te vdekur nga termeti e covidi dhe rama bukes buke i thote,lexoni profilin e sali anjit te bera nga zyrat e pd,as zeri popullit per enverin e salihut nuk ka shkruar keshtu

 3. Propoooooooooooogande.

  Na lemerisi Lugati.

  Pasi dha me koncesion ne menyre te ndyre, duke na futur si delet tek koncesionaret, thote:

  Ma jepni shansin perseri.

  Ky qelbesire nuk ka lidhje me Partine Socialiste. Eshte nje hames, grykes, koncesionar.

  Ne zhdepi ne borxhe monstra, duke na futur ne, kolateral.

 4. Ore nuk thoni flm qe kane filluar, por na vdiqet duke ofenduar edhe share, se qe lapsi eshte gazete kurve kjo dihet deri die, na cau veshet per bechetin, sote sflet asnje fjale, qe Haga e ka rezuar edhe ne kemi fituar, apo si vine mire.
  Ishalla vine me shume doza se me popullsine qe kemi edhe me vdekjet qe kemi ka dale jashte kontrollit, edhe kjo jo per faj te pushetet-opzite, por nga mos respektimi regullave edhe fodullit shqiptare qe se ka ndergjegjen te veproje sic duhet

 5. KETO KURVAT E RIPIÇKAVE ESHTE PER TI VRARE TE GJITHE ME ÇAP BUKE NE GOJE . PROBLEMI ESHTE QE EDHE OPOZITA NUK ESHTE E BESUESHME . JANE PO TE NJEJTAT FYTYRA POR MBI TE GJITHA NUK PRANUAN NDRYSHIMET DHE MBAJTEN STATUSKUONE . KY VEND NUK KA PRESPEKTIVE PA NDRYSHIME RADIKALE

 6. Sot, shqiptarëve u duhet sërish të zgjedhin mes së tashmes problematike të Edi Ramës dhe alternatives se tij, opozitës, qe nuk shkëputet dot akoma nga hijet e së shkuarës së Sali Berishës dhe Ilir Metës.

  Ky i fundit, bile, në sfide me nervat dhe stresin, është kthyer sot në flamurtar të ndryshimit, të luftës kundër krimit dhe korrupsionit. Ti ores 17:23 shpellkar ti na e han karin te gjithe,prasin e tritanit të salihut mos e hiq nga bytha deri ne prill

  1. Vazhdo ti me etiketimet “shpellar” se nga shpellaret do te qihet plaka nese s’te eshte akoma.
   “E tashmja problematike” e Edi Rames thote rilindesi. Ky eshte regjim fashist o robqir qe te ben lavazh truri me projekte 3D u bene 8 vjet. Po mos ke merak, se fundi robqirit tend sdo i vij nga Basha e as nga Meta as as nga Berisha se Rama eshte me fashisti nder ta. Ramen do e munde propaganda e vet bajate dhe nga ju krimbat qe na gajasni ketu me heroizmat e Rames.

 7. Ç’do na shohin sitë deri me dt 25 prill – vaksinat do vijne si vezet, 30 e nga 30, per cdo qitet ku Rama do beje fushaten

 8. Zarat e Ram rrumpalles vazhdojne me moton: genje, genje se dicka do mbetet. I keni pare sa bajate i kane mesazhet. Jane dhe dembela, “copy and paste” kudo.
  Vazhdoni rraca e Haxhi Qamilit vazhdoni, krijesa te qelbura.

 9. Hurin do te marri si vellau i tij Hashimja ne 25 prill ,po hu te madh ama qe tepricen t’ja u japi ketyre breke grisureve qe komentojne ketu me te njejtin avaz duke i rene kavallit ne nje vrime.Ore se kemi degjuar me ta permendi dylberin e tij Sandrin e Serbit, mos i ka mbetur gje qejfi qe nuk e la Merkel te coptonte Kosoven .Mu ne gop te temave do te shkojne tradhetaret e kombit,sa per sufllaqexhinjte nje kshille mos te hane shume sufllaqe se po trshen shume nga mbrapa.

 10. Edhe me aq provohet qartë se rrëmbimi i asaj prone ka qenë objektiv i pushtetit të tij. Operacioni ka filluar tre muaj pasi Berisha ka ardhur në pushtet dhe është ndjekur dhe mbështetur në çdo hap me firmën e tij dhe vartësve të tij, duke bërë të mundur jo vetëm që toka e shpronësuar një herë nga italianët të rikthehej tek ata që e kishin shitur, por dhe në fund të operacionit, për shkak të “firmës” së Berishës dhe pushtetit të tij, dhëndri i vet, të përfundojë nga një pronar me 1/64 e pronës së pretenduar, në një pronar me 35 për qind të pasurisë së prodhuar nga kjo pronë.

  Diferenca mes 1/64 dhe 35 për qindëshit është afërsisht 33,5 për qind e pasurisë, që i bie se është taksa e pushtetit të Berishës në favor të vajzës së tij, përfaqësuar nga dhëndri, mbi ortakët e tyre.Ja dhe stalinet me emra të tjere,Prasin ne bythe qe të fluturoni si ju ka mesuar salihu o Shpellkare me arsim të kristali

 11. Rama ben fushate me vaksinat e Vucicit!! Pse stha qe vaksinat ia dha Vucici!!……Ngeli lali pederi qe ne 6 te mengjesit me urdher te citjanes te na beje propagande ne televizionet me honorare te Hysenbellinjve and co!!!

  1. Rama eshte i deshtuar!! Do vjedhi votat prape! Ate di te beje!! Parate nga trafiku i ka bere! Mandatin e dyte se merrte gjalle ne bote po te ishin rregullat e qarta!!

   Le ta hetoje SPAKU dosjen e Dibres?!! Po heton nje gjyqtare te korruptuar duke i bere gjyqin publik! Per te denigruar femrat le ta nisim nga Linda qe ka krijuar nje banke fantazem si ABI BANK…

 12. “Zoti Berisha ka qenë dhe mbetet një vlerë dhe një aset i Partisë Demokratike. Përvoja e tij është e jashtëzakonshme dhe është vënë gjithmonë në shërbim të demokracisë dhe të interesit të shqiptarëve”.

  Ky është vlerësimi që “politikani perëndimor” Lulzim Basha ka për njeriun politik të cilin, për shkak të sjelljes së tij vulgare, anadollake dhe kriminale, shumica e shqiptarëve e konsiderojnë, me të drejtë, si një bandit dhe regjimet e drejtuara prej tij bota perëndimore i cilësonte “regjim gangsterësh”, ndërsa personalitetin e tij kur drejtonte opozitën e etiketonte si “një ordiner i rrezikshëm”.

  Nuk do shumë mend për të kuptuar se togfjalëshi “ordiner i rrezikshëm” do të thotë kriminel që duhet burgosur për shkak të rrezikshmërisë që paraqet për shoqërinë. Mirëpo “shpëtimtari” ynë Lulzim Basha, duke pasur të njëjtin formim dhe moral si idhulli i tij politik, përpiqet të na e shesë ordinerin e rrezikshëm, Sali Berishën, si një pasuri kombëtare e cila duhet ruajtur më shumë, më gjatë dhe më mirë se thesari i shtetit në Krrabë kur “një katundar me mushkë” na vodhi gjithë arin që kishim dhe askush tjetër, deri tek Kryeministri Ilir Meta, nuk mbajtën asnjë përgjegjësi.Ja dhe intelektuali neri pa diplome,por nje shpellkar me kollare po komenton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *