• |
ide | kryesore

Banorët e bllokuar në Peshkopi revoltohen me qeverinë: Legena, kriminela m*ti (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Banorët e Peshkopisë, të bllokuar prej ditësh nga bora janë revoltuar me qeverinë.

Në një video që vjen në redaksinë e Lapsit shihen disa persona që tentojnë të lirojnë makinën nga bora dhe një prej tyre shan qeverinë.

“Do ti shini votat do i shihni” – thotë dibrani, e ndërsa i jep dhe katër-pesë herë lopatës për të hequr borë nga rrotat e makinës shpërthen sërish: “Kriminela muti”. ©LAPSI.AL 


8 Comments

 1. Skemi buk thote por makinen e paska top fare dhe me xhama te zinj.
  Makina ne mes te pyllit , ne rruge qe sot e mot nuk jane hapur ndonjehere kur e ka zene bora.
  Opozitarizem debil.

 2. komentues me siper
  keto jane fjale sporadike te xhiruara ne forme amatoriale qe dalin vetvetiu nga zemra e ketij populli. ca do ti me regji
  ne si popull skemi drona, as kamera profesionale. ne si popull tek luli jemi ju si oligark se di.

 3. Nuk besoj te kete popull me debil se ne. Dibran pa din e pa iman, me sakt se kjo shprehje nuk mund te gjendet per kete treve.

 4. A do të jetë Albini kryeministër edhe në Tiranë? Pse jo? Një nga vëzhguesit e afërt të Kosovës ka deklaruar se ‘kjo është ambicia e Albinit’. Deklaratën e kanë përpirë të gjitha mediat në shqip; a thua se është një gjë e re. Në Tiranë e kemi pasur dikur Albinin edhe kryeministër. Shtatë muaj, mes viteve 1943 dhe ’44, këtu ishte kryeministër Rexhep Mitrovica; ministër i Brendshëm ishte Xhafer Deva, nga Kosova. Të dy ishin për luftën kundër ‘çlirimtarëve’ në Luftën e Dytë.

  Hijet lëvizin ngado.Mjaft shpellkare ne emra amfibesh ka ketu qenka shtuar dhe njeri nga dibra i xhiruar qe ta shoh salihu dhe ti thote lulzimes kete beje drejtor rrugesh ne pd

  1. O mik, ca te duket vetja qe i shan te tjeret me termin “shpellkar”? Qetesohu mere me shtruar se do te pesosh noj infarkt noj dite nga gjithe ky mllef. Dhe nje gje, si te vjen nese te tjeret te te quanin ty, me gjithe respektin, “robqir anadollak qe i lepin bythen Rames non stop”? Kjo, jo se ti nuk e meriton, por ketu jemi per te argumentuar e debatuar idete, opinionet e pikepamjet e jo per te share njeri tjetrin.

 5. Pse ankokeheni kot, shkoni ke deputete meRemja dhe e hap ajp rrugen. Keshtu eshte kur e shisni voten per 50 mije leke te vjetra, ndersa ti qe na permend Xhaferr Deven je nje bythqir mavi qe e ke Emrin Ethem Lalaj dhe qe rri e ben copy paste te te gazetes Tema

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *