• |
ide | kryesore

Denoncimi/ “Najada Çomo refuzoi t’i jepte shërbim babait tim tek Infektivi, kam prova”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy ditë më parë ndërroi jetë në moshën 84-vjeçare mjeku i njohur neurolog Ali Kuqo. Djali i tij mjeku Altin Kuqo akuzon shefen e Infektivit Najada Çomo se i ishte refuzuar shërbimi te spitali COVID-1, ku trajtohen pacientët me koronavirus duke nënkuptuar se i ati ishte i infektuar.

Altin Kuqo në denoncimin që bën deklaron se ka të gjitha provat që Najada Çomo, babait të tij, që ishte një mjek shumë i njohur nuk i shërbeu duke refuzuar.


“Babait tim profesor i nderuar i Neurologjise dhe ish mjek i QSUNT dhe mua si mjek qe punoj ne QSUNT na u refuzua sherbimi prane spitalit Covid 1 nga shefja Najada.

Dhe une disponoj te gjitha provat e refuzimit te sherbimit prej saj. Per mua ishte e rende t’a provoj” denoncon ai, në postimin e reagimit të QSUT-së për vdekjen e babait të dy vajzave.

6 Comments

  1. Mjere ne ku kemi perfunduar si shoqeri , gjithmon nqs eshte e vertete . PO nuk besoj se z. Kuqo kerkon te beje politike , Kurse nga nje kerme e kuqe si kjo burri me floke te kuqe e pres , Keta jan bijte dhe nipat e atyre qe te vrisnin pa gjyq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.