• |
ide | kryesore

“Jam skulptor, një shkallë më lart se ty” banori i Farkës i përgjigjet përçmimit të Edi Ramës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Pikante

Mirënjohjen e një banori të Farkës për shtëpinë e re të rindërtuar nga tërmeti, kryeministri Rama ia ktheu me nënvlerësim. I riu i vuri në dukje se tradicionalisht kishin qenë familje e djathtë, e megjithatë kishin marrë ndihmën pas tërmetit, por Rama ia ktheu me përçmim duke i treguar këmbët “Ku merr vesh ti nga e djathta e nga e majta. Ti të djathtë e të majtë njeh vetëm këmbët e futbollit”.


Por ata që e shoqëronin, i vunë në dukje se personi, të cilit po i fliste ishte student në Akademinë e Arteve. “Jam skulptor, unë jam një shkallë më lart se ty” ishte përgjigjia që la pa tekst Ramën. Që Veliaj nuk e përmbajti dot gazin për këtë batutë që nxorri bllof shefin e tij, dëgjohet qartë në videon më poshtë:


3 Comments

 1. Po degjoj live ate morrin, Velian nga Lapraka.
  Nje banalitet qe vetem nje njeri me arsim 4- vjecar mund te flase me nje fjalor te tille. Nuk tha asgje se c’ka bere keto 8 vite ne qeverine e RIPJERDHES dhe vete si Kryetar Bashkie.
  Asnje fjale per ” arritjet ” e tyre.
  Vetem u moren me Luli ,Mona ,Meta ,Zeni ,kunati i Lulit ,Mediu duke iu drejtuar me perbuzje. KETA JANE LULE PARA KRIMINELEVE TE TYRE ,QE SHKAKTOJNE TERMET KUDO KU VENE KEMBE.
  Keshtu e polarizuan politiken keta cerrat e RIPJRDHES.
  Fjalen ZOTI apo ZOTERI keta nuk e njohin se vete vine nga familje ” llum”.
  Po c’tha zoteria e tij Veliaj?
  Qe ta votoni se ai di si punohet asnje tjeter: ” Ja me keni pare mua , shita fiq qe i vogel se isha jetim dhe punetor dhe sot me punen time jam deri ketu. Ndersa Luli fle, gruaja rri ne Hollande dhe as ajo nuk e voton, e plot budallalleqe te tjera”.
  Dhe kjo tamam per politikane idiote qe i flasin nje populli po aq idiot qe i degjon dhe i voton.
  EDHE NE AFRIKE DISKURSI POLITIK I NJE POLITIKANI QENDRON SHUME ME LART SE LOGOREJA E FJALEVE FYESE E PERCMUESE PER KUNDERSHTARIN DHE POPULLIN OPOZITAR DHE JOPERSONALITET.
  HARROJNE NJE GJE: LLOGARINE PARA ZOTIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu