• |
ide | kryesore

Mbi 110 milionë të infektuar me koronavirus në mbarë globin

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka shkuar 110 116 830 njerëz.


Numri i të vdekurve nga Covid-19 ka shkuar në 2 431 626 persona.


Shtetet e Bashkuara vazhdon të kryesojë numrin e të infektuarve në botë. Pastaj, vjen India, Brazili, Rusia, Mbretëria e Bashkuar etj.


2 Comments

  1. O lapsi, gazin dërrasë e keni me propagandën covidiane! Po ju a shtrydhin mirë topet ata sipër! Juve me dëshirë apo jo, jeni pjesmarrës në këtë mashtrim gjigand dhe shkatërrim të jetëve njerëzore.

  2. Sido qe i kane shtu e stershtu shifrat po vete bien mrena se i bie 2.2% vdekje qe nuk e justifikon gjith kte patere per ta qujt pandemi e me bo kte mbyllje te modhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *