• |
ide | kryesore

Edvin Prifti apelon vendimin, çfarë thotë për 500 milionë lekët e gjetura në shtëpi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku i QSUT, Edvin Prifti, i arrestuar pak ditë më parë në sallën e gjyqit, për shumën e parave që iu gjet në banesë, ka apeluar vendimin.


Në apelim thuhet se pasuria e mjekut Edvin Prifti është e ligjshme, se paratë e gjetura në banesë janë të bashkëshortes së tij, dhe se ai nuk ka bërë përpjekje për ta fshehur.


Arrestimi i kardiokirurgut/ Faji i mjekut apo i sistemit? 

“Prifti kërkon shfuqizimin e vendimit për shkak të paligjshmërisë së procedurës dhe për mungesë të provave që e bëjnë të arsyeshëm dyshimin se zoti Edvin Prifti ka kryer veprën penale të pastrimit të produkteve të veprës penale”- thuhet në vendimin e zbardhur nga News 24.

Më tej, në apelim thuhet se “Ritheksojmë se një pjesë e të hollave (56.850 USD dhe 3.395.000 lekë) nuk u gjetën në zyrën e tij, por pas kontrollit vetjak, në çantën e tij të lap-topit, i cili në thelb është një akt i paligjshëm, sepse gjykata nuk kishte disponuar me vendim për kontrollin e tij personal”.

SPAK i gjeti mjekut Edvin Prifti në banesë dhe në zyrë 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë (rreth 500 milionë lekë në total).

3 Comments

  1. FYTYRE KURVE PLANDEMISTE COVIDJOTE, NJESOJ SI KOPILI NGA TERPANI CUNI I ATMADINEXHATIT QE DASMEN NE KALA E BERI ME LEKT E PONJES GOPISTES USHTARAKE E ENVERIT DHE FSHESARE NE DEMOKRACI, DHE KY KURVA KRIMINEL&HAJDUT ME BLUZE TE BARDHE DHE STETOSKOP LEKET JA KA BERI GOPI I GRUAS SE E KA GOPIN SI AJO PERALLA ALI BABES ME 40 HAJDUTE “HAPU DHE MBYLLU SEZAM” DHE THESARET BRENDA NE SHPELLE.JU DUHENI DJEGUR TE GJALLE ME ACID DHE BENZINE O KERMA KRIMINALE QE VDISNI NJEREZ DUKE I MARRE EDHE BUKEN E GOJES!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu