• |
ide | kryesore

Shqitarët po ikin, italiania i tregon Ramës lumturinë: Çmimet në Shqipëri janë shumë të ulëta nga në Itali…shpenzojmë gjysmat dhe na teprojnë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një qytetare italiane është shprehur e lumtur që ka ardhur në Shqipëri dhe për të jetuar në Vlorë. Gjatë takimit me kryeministrin Edi Rama ku u shpërndanë teserat e Partisë Socialiste, italiania tha se çmimet në Shqipëri janë më të ulëta edhe se në Itali apo Portugali.


Pjese nga biseda


Qytetarja: Vendosëm që të vinim me pushime, dhe na pëlqeu shumë sidomos për të jetuar në Vlorë, kemi një vit e gjysmë këtu.

Rama: Meqë ju jeni në anëtare e partisë së PS-së tani. Do ju kërkoja që të jepni kontributin e parë për partinë, duke ju përgjigjur atyre që thonë se çmimet në Shqipëri janë më të larta se në Europë.

Qytetarja: Çmimet absolutisht jo. Ne shpenzojmë gjysmën e asaj që shpenzojmë në Itali, çmimet janë shumë më të ulëta.

Rama: Nuk po shkoj më tej, sepse ju nuk paguani taksa po paguani faturat e energjisë dhe të ujit. Ata që thonë që energjia elektrike kushton më shumë në Shqipëri se në Europë, çfarë do tu thoni.

Qytetarja: Jo është 1/3 e çmimit. Edhe në Portugali është më shtrenjtë se në Shqipëri.

20 Comments

  1. Jo keto nuk jane karlliqe lajme por eshte nje lemeri shiko psikopatin sa pis eshte per te mbajte pushtetin nuk le marifet pa perdor wuuu

   1. Ne rast se pisat e shqiperise bohen njehere njerez me dinjitet me 25 prill kete e degjenerojne si cbone me pisin e kosoves
    Po kosovaret jane vitala jo si ne bastardat qe per nje thes me miel lojme qe te na e hypin kater vjet pis milet prandaj tallet evgjiti gerdalle turp

  1. se shpejti Skenderbeu fillon me dorezimin e nenshtetsive per sirianet me kondit qe te rilindin…
   pse habiteni o njerez. kjo fshatarja puljes normale qe ndihet super e privilegjuar.
   pa mendoni sikur te ishit ne vend te asaj:

   Shkoni ne nje vend ku te gjithe flasin gjuhen tuaj, biles dhe kryeministri, ju shohin si zoti, ju bejne te ndiheni mire, ju respektojne per hir te kompleksit te tyre te inferioritetit.

   Rama e ka kaq shume kete kompleks saqe duke qene kryezot i shtetit flet gjuhen e kesaj fshatares per tia bere qefin.

 1. Oooo ti shkerdheft Kina,India, dhe Rusia, familjen ooo degjenerat njeri me ke po flet o mut muti o degjenerata e Surrelit si mendon ti pse je mire te me ata pak njerez qe te rrethojn ty dhe qe te bejn qejfin ty jemi mire dhe ne . Pthuuuuuu rrace muti eshte larg shum larg 25 prilli ore i mbaruar nga trute, ti e meriton me te var nga kembet mo byth qire muti.

 2. Mire e ka kjo putana italione po nuk thote kjo sa eshte rroga mesatare andej . Ketu i bi bretku robve per me shty muajin ( e kam fjalen per shumicen e shqiptarve). Vk talluni

 3. Nga e ke gjetur kete hallexheshen nga italia qe edhe ketu do ti futet politikes.. NUk ka bo hajer ne Itali dhe ka ardhur ketu e do te beje hajer me politike..tragjikomike..

 4. Epo kshu është kur nuk punon ne Shqipëri me rrogë shqiptare. Dua t’a shoh kete larasken se sa e lumtur do ishte ne nje vend te botës së tretë si Albanistani ynë…🤮

 5. Edhe nones teme po ta kete pensionin sa kjo baxhella do ti teprojn gjysma e ma sume po ka punu 40 vjet ne koprative e merr 90 000 lek te vjetra

 6. Te qeshesh apo te qash. O zot, skam pare nje vend te ndodhin keto karlliqe qe na i shfaq ky idioti. Kjo propagande eshte bere per te nxjerre zorret se as per humor nuk ben me.

 7. Jo keto nuk jane karlliqe lajme por eshte nje lemeri shiko psikopatin sa pis eshte per te mbajte pushtetin nuk le marifet pa perdor wuuu

 8. Për ju italianët janë çmime të lira,po pyet shqiptarët që mezi nxjerin bukën e gojës.Është bërë dhe anëtare e Ps!!!E kanë gjet vetëm për propagandë.Kush e di sa lekë ka marë!!

 9. O te qifsha robt o psikopat -Italiania – kujt ti thote sipas teje o grua qire qe cmimet jane te ulta ketu ?O te shkerdhevsha rracen sa merr rroge italianja dhe sa e kane pagen Shqiptaret ne krahasim me cmimet o te shkerdhevsha pragun dhe oxhakun.Nje puntore ne -Itali -ne fabrike atletesh -kepucesh-merr 1000 e kusur euro kurse ketu 25 mije -deri 30 mije lek te rinj.O soj shkerdhyer.

 10. Pensionistet italiane marrin te pakten 900 euro pension, pra mesatarisht 9 fishin e pensionisteve tane. Keshtu qe ne raport me te ardhurat çmimet ne Shqiperi jane 3.5 here me te larta se ne Itali, por ky Naltgjatesia karabush qe ka zbrazur vendin nga deshperimi ku e ka katandisur, po do te na thote qe qenkan italianet qe duhet te marrin gomonet per te ardhur ketu. Kushdo qe ta votoje me 25 prill, edhe nga ata qe kane marre ndonje thes miell, kothere a therrime buke militantesh, ta dije mire qe do pendohet rende sepse keta te Rivdekjes do te rifillojne ta qethin e rrjepin menjehere pas zgjedhjeve edhe per 4 vitet e ardheshme. Larg qofte ose ju befte mire, por mos thoni qe nuk e dinit apo qe nuk ju paralajmeroi njeri!

 11. Edhe Enver Hoxha sillte ne Shqiperi te huaj ku ata “mahniteshin: me standartin e Shqiperise ne ate kohe sidomos kur shikonin shqiptaret kur gatuanin ne hale me furnelle me vajguri dhe laheshin me kokme njehere ne jave. Kjo italiania do jete nga ata te ndraghetes qe i sjellin per te menaxhuar bizneset

 12. Idjote italjane, cmimet jane jo me te larta por shume me te larta ne Shqiperi se sa ne Itali. Po ashtu edhe korenti kushton me shume, e te mos themi edhe per shume ilace. Ti taljone je ragioneria e Ndranghetes ne Shqiperi. Sille nje cift pesionistesh me 500 euro pensione e te shohim se si do jetojne, Ku 300 euro do ti duhen vetem per qera e bollette, te mos jene te semure se ilacet nuk do te mund ti blejne kurrrr. STRONCA quando te lo hanno pagato per dire stroncate. DEFICIENTE.

 13. O babush! Ka shume kerkesa per antaresim ne ps(pidhi nones tate)edhe nga sirianet edhe nga ato iranianet e manzes bile edhe nga ato prostitutat we kthehen nga jashte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu