• |
ide | kryesore

Dalin PAMJET/ Kapen 2.3 tonë kokainë kolumbiane në Britani, në pranga edhe shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia britanike dha detaje të një megaoperacioni që çoi në sekuestrimin e 2.3 tonë kokainë që ishte trafikuar nga Kolumbia. Në pranga janë vënë 10 persona mes të cilëve edhe 2 shqiptarë me iniciale B.K., 28 vjeç dhe Gj. D., 30 vjeç.


Mediat britanike shkruajnë se në përbërje të kësaj organizate kriminale kishte edhe lituanezë dhe rumunë. Kokaina kishte mbërritur me kuti bananesh nga Kolumbia në portin Portsmouth International të shtunën e 14 shkurtit.


The National Crime Agency seized the blocks of cocaine found in banana boxes.

Droga do të kishte një vlerë 148 milionë sterlina nëse do të shitej në rrugë. Pasi e nxjorrën drogën nga porti trafikantët e çuan në një magazinë në lagjen Tottenham në veri të Londrës.

The Metropolitan Police believe this is one of the UK's largest seizures of the Class A drug

Pak minuta më pas kanë ndërhyrë oficerët e NCA duke bërë arrestimet. 5 anëtarë të tjerë të grupit u kapën në një tjetër magazinë në Enfield. Kjo është sasia me e madhe kapur ndonjëherë në Britaninë e Madhe. ©LAPSI.al

The boxes were found in an armed raid at an industrial estate in Tottenham, north London, on Thursday after the delivery of 41 pallets Three men have been charged with the importation of Class A drugs, while the other seven remain in police custody.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu