• |
ide | kryesore

Meta ironizon Ramën: Ka marrë llumin e LSI-së dhe i shpall si ajkën e Partisë Socialiste

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta u shfaq me tone mjaft të ashpra në konferencën e përjavshme për mediat.


Gjatë fjalës së tij ai tha se Edi Rama nuk ka probleme me LSI-në apo Ilir Metën, por me demokracinë.


Duke iu referuar kalimeve të eksponentëve nga Lëvizja Socialiste për Integrim në drejtim të Partisë Socialiste, Meta tha se Rama po merr llumin e LSI dhe po i promovon si ajka e PS.

Ndër të tjera presidenti tha se ka disa shqetësime, që lidhen me koncesionet, pandeminë dhe borxhin në të cilën sipas tij gjendjet Shqipëria.

“Nuk ka asnjë problem Rama me Ilir Metën, as me LSI-në, ka problem me demokracinë, me zgjedhjet, llogaridhënien. Ka një detyrë mesa duket për të bllokuar vendin, siç e ka bllokuar me procesin e integrimit Evropian. Kërkon të mbajë me pahir pushtetin. Një gjë duhet ta keni parasysh nuk ka Ilir Meta shqetësimin e qeverisë, nuk është nga ata që ndërrojnë parti, por ata që themelojnë parti. I vetmi shqetësim kam tani them se do e trefishojë rolin e LSI-së, sepse e ka dyshifruar. Merr llumin e LSI dhe i shpall si ajka e PS. Ai ndëshkimin do e marrë nga socialistët. Po kush duron Monikën pastaj që thotë se ku dallon një grua nga një burrë. Por ky nuk është problemi im. Problemi im janë koncesionet, pandemia, borxhi i Shqipërisë, këto janë problemet e mia. Ilir Meta do të jetë rrugëve në Tiranë, në Vlorë, kudo. Që shqiptarët të kenë zgjedhje të lirë. Shikoni sa eksporton Maqedonia, i iku qeveria e mëparshme, atje nuk ndryshojnë ligjet, sistemi tatimor, urdhrat administrativë, përkundrazi. Zgjedhjet e Kosovës ishin shembull për ne. Vetëm kulla do të bëjmë ne këtu”, tha presidenti.

10 Comments

  1. o like floriri me llum u merkeni te gjith ju, kete po na thua dmth. po peshtyn ata qe ke lepir. na thuaj pak ti pse i mbaje keta meqe ishin llum? je ber komplet barcalet.

    1. Ne disa qytete kryesore, lsi nuk po mund te mbledh dot me njerez. Jan anulluar disa mbledhje per mospjesmare. Imagjinoni edhe ne keto dit qe mjaftojn edhe pak njerez, per shkak te pandemis. Te shohim ne 25 prill, deri ku ka arritur gerryerja.

  2. TE GJITHE KETA QE KALUAN TEK PS JANE LLUM E KALUAR LLUMIT , MUT FARE JANE . POR EDHE ATA QE MORE TI NGA PS A NUK JANE LLUM ? PSE MBURRESH ME BRISIDEN QE MBASI VODHI E TALLI BYTHEN ME BIZNESIN KERKON TE BEJE PERSERI NE TE ARDHMEN KUR TE VINI NE PUSHTET ? JENI I NJEJTI MUT I NDARE NE DY PJESE TE BARABARTA O PRESIDENT . JU BENI VETEM RICIKLIM E RROTACION PUSHTETI DHE ELITASH KURVA DHE NE FUND MBURRENI SECILI SE KUSH E KUSH PREJ JUSH KA KURVAT ME TE NDERSHME . KUR ESHTE PER TE MBAJTUR PUSHTET ME ÇDO KUSHT JU BEHENI BASHKE SI MOSHI ME THOIN DHE KUR VJEN PUNA PER DEMOKRACI APO PER TE LESHUAR PAK PUSHTET JU KURVAT E POLITIKES PERSERI BEHENI BASHK QE TE MOS LESHONI ASNJE PUSHTE . JU JENI E KEQJA E KETI VENDI , JU JENI LLUMI , TI JE LLUMI O PRESIDENT .

    1. Ik qiu ferrave o kar me syze . te gjithe partite jane llum sepse ekzistojne kurva militante si ty qe japin btehen per nje sufllaqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu