• |
ide | kryesore

Në ikje, Isa Mustafa godet Vjosa Osmanin: “Një e paditur që u martua me Albinin”

-Instant, Arkiva, Lajme

Ndonëse me një këmbë buzë greminës, kryetarit të dorëhequr të LDK-së, Isa Mustafa nuk i del e kqeqja me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani e cila transferoi mbi 200 mijë vota drejt Vetëvendosjes duke e çuar drejt rënimit ish partinë e tyre të përbashëkt. Në një postim ku ka shpjeguar zgjedhjet që ka bërë dhe veprimet që ka ndërrmarë Mustafa pretendon se Osmani nuk përfaqësonte asnjë ide, dhe se atuja e saj e vetme qe besa që i pati dhënë Vetëvendosjes. “Njerëzit që kanë kaluar në Vetëvendosje, nuk kanë treguar asnjëherë se çfarë ata i ofrojnë këtij vendi në aspektin ekonomik, zhvillimor, të partneritetit euroatlantik, por veç se ia kanë dhënë besën vetëvendosjes. Nuk kanë ofruar asgjë përpos njëzet fjalive me kritika. Sepse nuk dinë më shumë” ka shkruar ai (lexo ketu). 


Blendi Kajsiu: Kush po e nge kultin e Albin Kurtit në Tiranë


Të njëjtin qëndrim ka mbajtur ish kryebashkiaku i prishtinës dhe ish kryeministri që tani po bëhet gati të dalë në pension edhe ndaj fushatës që bënë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani.

“Nëse e keni përcjellur me kujdes debatin e fundit të “zotit Kryeministër”dhe të “znj Presidente”,  do të ishte mirë të ia sqaroni vetes të nderuar qytetarë dhe të nderuar ju votues të deridjeshëm të LDK-së se cilat ishin përgjigjet e tyre për të ardhmen e Kosovës. Për zhvillimin ekonomik, për përmbylljen e dialogut, për relacionet me SHBA-të. Unë nuk vërejta asnjë përgjigje por vetëm ikje nga përgjigjet. Mungesë elementare të dijes për të qeverisur”.

SHIFRAT/ Vjosa Osmani, politikania më e votuar në historinë e Kosovës

Në të njëjtin tekst ai ka thene se nuk e ka kuptuar ende se perse vota popullore e derrmoi LDK-ne, se ai do te sillej po njelloj, dhe se qenka keq per Kosoven qe partia e madhe e Rugoves u rrezua ne kete humnere.

Por këto tashmë nuk ka njeri që nuk i di. Vjosa Osmani e përgjysmoi LDK dhe morri me vete mbi 200 mijë vota, sepse partia e saj e udhëhequr nga Mustafa, tradhëtoi votën e 6 tetorit 2019. Ajo shkeli mbi premtimin për të mos u bërë më kurrë vegël e Hashim Thaçit, ajo injoroi zotimin se nuk e pranonte idenë serbe të Minishengenit, ajo kërkoi besën e votuesve për të vendosur reciprocitetin dhe përdhosi atë. Isa Mustafa u ndëshkua nga zgjedhësit si mashtruesi më i madh politik që pas shpalljes së pavarsisë. Prandaj me çfarëdo që të thotë ai sot kundër Vjosa Osmanit, veçse vazhdon ti bëjë dëm LDK-së.

©Lapsi.al

24 Comments

 1. ????? eshte per te qeshur ,isa mendon se ishte i zgjuar dhe fluturoi me presh,Kosovaret ja dhane voten Vjoses me 2019 jo ises por ky mendoj se fitoj vete,Populli me shume i zgjuar se isa i rrasi preshin duke i kujtuar se i bene mire per shendetin te rrije pran zjarrit se eshte ftohur ne byth,kesaj i thone ta kerkosh si breshka te nallbani.Urime Kosove

 2. Ik o Is haje ate livadhe qe te ka ngel e rri urte. Kjo tregon se partia jote dhe ato vota qe ka marre i ka marre nga Vjosa. Pastaj, ka lezet te drejtohet vendi nga nje brez i ri e qe artikulohet qarte, paster duke i thene te bardhes te bardhe e te zezes te zeze qofte ne raport me Shqiperine dhe me faktorin nderkombetar. Surrati jot prej spiuni dhe lepepeqja dhe menyra jote “mire qumeshti, mire kosi” nuk ngjall shprese per Kosovaret.

 3. SI QDO TRADHTAR EDHE TI IS QENI NE FUND MORE DENIMIN NGA POPULLI SI TRADHTARET TJET MORINA SINANI THAQI VESELI SEDO BAJRAMOVIQI ETJ O TRADHTAR O I PA BES O QEN TI DUET TE I PAGUJSH TE TERAT NE KET DYNJO E PASTAJ TRUPIN ME TA GJUJT NE GROP TE MUTIT

 4. Mos u ngazëlloni kaq shumë o shqipfolës se nga Albin Kokëcepshi dhe Vjosa Bythderrja do ju vijnë të gjitha të zezat.Skeni parë gjë akoma mos kini merak.

 5. Llogariteni se kush ka qene ne krye te Kosoves. POPULL, po deshet me i njohur mire se cfare politikanesh kane dtejtuar e drejtojne vendin, jo te gjithe, jepni verdiknin tuaj, shkulni nga poltronet e dhe do shihni se ato kane qene maska, qe vetem kane thonj e jo intelektualitet e ndjeshmeri njerzore.

 6. Mustaf mere me qetesi pensionimin! Do besh mire te fillosh te shkruash kujtimet e tua. Politika kosovare nuk ka me nevoje per ty.

 7. Isa koke k…. thyefsh qafen si e theve ,e marsh me vete dhe ket gerdallen jon . ALBINI E VJOSA JAN TE RINJE E TE PA PROVUAR FLASIM PAS 3 VITEVE ME TEZA MAJTIST E TE TJERA I KEMI PAR MAJTISTET MILJONER TE RILINDJA

 8. Po pra e pa’ ditur.Prandaj të hoqi gjysmën e votave.Ajo akademike ti pas ardhjes i gardës së vjetër që s’duhet ishit në Ldk.

 9. O jam une, o jeni ju te Lapsit budall, Kurtin qe e rrezoi parlamenti ishte grusht shteti, Hotin qe e rrezuan me gjykate nuk ishte, ndersa Kurtin qe i njejti vendim ja pamundesonte i njejti vendim qe rrezonte Hotin te kandidonte per deputet padrejtesi e madhe

 10. Ne qofte se do i marim te mirqena kto qe thote Mustafa i bie qe qytetaret e Kosoves kane preferuar qe me mire te votojne dike qe nuk i premtoi asgje sesa Mustafen. Kjo per mendimin do te thote shume per degradimin e Mustafes. Jo se Albini eshte i kulluar dhe me te ne krye Kosova do te behet Zvices, por te pakten gjera po ndryshojne (shpresoj per mire).
  Do te doja shume qe e njejta gje te ndodhte edhe ne Shqiperi, por gjasat jane ekstremisht te vogla.

 11. Edhe uji qelbet duke ndenjur e jo me nje pale surreter ne politike si ky verdhacuku Is Mustaf tuaf.
  Kurti dhe Osmani jane politikanet qe votuan kosovaret, se ato i duhen. Boll me marioneta servile si Isa a Thac gagaci

 12. Mut oportunist-komunist, bashkëpunëtor i shkaut.
  MUT. MUT…..
  Asgjë në jetë nuk e ka me meritë por me tradhëti, dhe gjithmonë pas shpine.
  Më në fund more atë që meritove.
  Ti je edhe më MUT se Hashimuti , Lushtakmuti, Ramushmuti etj.
  Ti, Isa Mustafa je birkurve dhe shkavell.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.